zdjęcie

Nie dali rady Serbii

Niedziela, 19 czerwca 2016 (21:52)

Polscy siatkarze przegrali dziś w Kaliningradzie z Serbią 0:3 w trzecim meczu tegorocznej Ligi Światowej. Z Rosji wyjechali z jednym zwycięstwem i dwoma porażkami na koncie.

Na dzień dobry, w piątek, nasi pokonali Bułgarię 3:1. Potem, w sobotę, przegrali 0:3 z gospodarzami, dziś też nie zdołali ugrać nawet seta w starciu z Serbią. W pierwszym secie Biało-Czerwoni prowadzili do przerwy technicznej: 8:7. Potem jeszcze remisowali (12:12), ale z każdą upływającą minutą tracili dystans do rywali. Serbowie dominowali, nasi popełniali błędy w ataku, nie potrafili przebić się przez blok rywali – i partię przegrali. Wyraźnie.

Kolejna przebiegła bez emocji. Niestety. Cały czas wygrywali w niej bowiem siatkarze z Bałkanów. 0:3, 5:8, 7:12, 9:16. W tym momencie stało się jasne, iż losy seta są rozstrzygnięte i faktycznie, nic w tej materii się nie zmieniło.

W trzeciej odsłonie Polacy podjęli walkę. Zaczęli źle i od początku musieli gonić. Było 0:2, 3:7, 12:16. Kiedy po błędzie serwisowym Mateusza Bieńka na tablicy pojawił się wynik 16:19, wydawało się, że jest po sprawie. Nasi jednak się nie poddali. Zdobyli cztery punkty z rzędu, rozbudzając nadzieję na przedłużenie rywalizacji. Nic z tego, kolejny fragment wygrali Serbowie 4:1 i tej straty Biało-Czerwoni nie zdołali już odrobić.

Polacy przegrali, ale bez obaw. Trener Stephane Antiga dał szansę rezerwowym, oszczędzając wiele gwiazd swego zespołu. Francuz ma świadomość, że jego podopieczni są zmęczeni, że potrzebują rozsądnego gospodarowania siłami. W każdym z turniejów będzie dokonywał zmian i roszad. Przykładowo w najbliższym, w Łodzi, ma się już pojawić kapitan zespołu Michał Kubiak.

– W Rosji nie nastawialiśmy się na zwycięstwa. Przyjechaliśmy tu, by wykonać konkretną pracę z drużyną i teraz tę pracę będziemy kontynuować – podkreślił Antiga.

I jeszcze jedno, ważne. Konsekwencji porażek nie ma i nie będzie, bo Final Six tegorocznej Ligi Światowej odbędzie się w Krakowie i Polacy, z urzędu, mają zagwarantowany w nim udział.

Polska – Serbia 0:3 (20:25, 20:25, 23:25). Polska: Piotr Nowakowski, Dawid Konarski, Grzegorz Łomacz, Bartosz Bednorz, Mateusz Bieniek, Artur Szalpuk i Paweł Zatorski (libero) oraz Maciej Muzaj, Rafał Buszek, Damian Wojtaszek (libero), Paweł Woicki.

Aktualizacja 20 czerwca 2016 (09:46)