logo
logo

Zdjęcie: Robert Sobkowicz/ Nasz Dziennik

PiS apeluje o odejście od euro

Czwartek, 2 lipca 2015 (13:05)

Dla Polski wejście w tej chwili do strefy euro jest złą decyzją – stwierdza Beata Szydło. Zaapelowała do polityków Platformy Obywatelskiej o wycofanie się z działań zmierzających do przyjęcia w Polsce euro.

– Politycy Platformy wielokrotnie mówili, że euro jest w Polsce potrzebne. Mówili, że to jest ta ścieżka, którą Polska chce podążać. Ja dzisiaj apeluję: wycofajcie się z tego złego pomysłu, jeżeli nie chcemy, żeby w Polsce była druga Grecja – podkreślała Beata Szydło.

Dodała także, że gdy będzie dane jej sformułować rząd, zlikwiduje stanowisko pełnomocnika rządu ds. wprowadzenia w Polsce euro. – To będzie jedna z pierwszych decyzji, którą podejmę – przekonywała.

Odniosła się także do zapowiedzi Ewy Kopacz i ministra finansów Mateusza Szczurka w sprawie przedstawienia przez Platformę planu finansowego i obniżenia podatków.

– Platforma Obywatelska rządzi od ośmiu lat. Pani premier Kopacz dzisiaj próbuje wprowadzać projekty i programy, zapowiadać kolejne. Pytam premier Kopacz i ministra Szczurka, czy to będzie tak samo jak z programem dla Śląska, który został przez panią premier bardzo hucznie ogłoszony, a tymczasem tego samego dnia około 400 górników w kopalni „Budryk” dostało wypowiedzenia – powiedziała Szydło.

Jak stwierdziła, nie wierzy w zapowiedzi Platformy co do obniżenia podatków. – Póki sobie przypominam, to Platforma skutecznie podatki w Polsce podnosiła – podkreśliła.

Podczas najbliższej konwencji w Katowicach w dniach 3-5 lipca liderzy PiS mają przedstawić szczegółowy program rządzenia Polską. 

Rafał Stefaniuk

Aktualizacja 3 października 2015 (11:34)

NaszDziennik.pl