logo
logo

Zdjęcie: Mateusz Marek/ Nasz Dziennik

Frankowicze bez wsparcia rządu?

Piątek, 10 lutego 2017 (12:08)

„Frankowicze” powinni wziąć sprawy w swoje ręce i zacząć walczyć w sądach; rząd nie może podejmować działań, które doprowadzą do zachwiania systemu bankowego – ocenił prezes PiS Jarosław Kaczyński.

Lider Prawa i Sprawiedliwości był pytany w „Sygnałach Dnia” w radiowej Jedynce, czy „frankowicze” powinni zaufać prezydentowi i rządowi, że spełni obietnice wyborcze, czy wziąć sprawy w swoje ręce i walczyć z bankami.

– Myślę, że powinni wziąć sprawy we własne ręce i zacząć walczyć w sądach. Nie dlatego, żeby nie ufać prezydentowi czy rządowi, tylko dlatego, że prezydent i rząd są w sytuacji, która jest zdeterminowana w wielkiej mierze uwarunkowaniami ekonomicznymi – zaznaczył Kaczyński.

Jak podkreślił, „rząd nie może podejmować działań, które doprowadzą do zachwiania systemu bankowego”.

– To byłby straszny cios we wszystkich obywateli, także tych, którzy mają kredyty we frankach. I tego w żadnym wypadku odpowiedzialny rząd nie może zrobić – dodał lider PiS.

– Natomiast w procesach – to na pewno będzie trwało, bo takie procesy długo trwają – będzie można odzyskać różnego rodzaju rekompensaty. To będzie rozłożone w czasie. I z różnych względów będzie nieporównanie łatwiejsze także dla międzynarodowego świata finansowego. Z tym też musimy się liczyć. Taki dzisiaj jest świat, nic na to nie poradzimy – powiedział Kaczyński.

RS, PAP

NaszDziennik.pl