logo
logo

Zdjęcie: / -

Dwa miliony aktywacji aplikacji IKO

Środa, 6 grudnia 2017 (19:20)

Cyfryzacja usług finansowych nabiera coraz większego tempa. Liczba aktywacji Aplikacji IKO PKO Banku Polskiego przekroczyła już dwa miliony. Tylko w 2017 roku klienci dokonali za pomocą IKO 32 mln transakcji.

 

Aplikacja mobilna IKO służy do obsługi konta i finansów w PKO Banku Polskim bez potrzeby logowania się do serwisu internetowego. Umożliwia np. wyświetlanie salda i historii rachunków, kart i kredytów w PKO Banku Polskim oraz  dokonywanie przelewów z telefonu, doładowanie telefonu, dokonywanie płatności czy wypłaty w bankomatach.

– Sektor finansów jest jednym z najbardziej zaawansowanych technologicznie, a PKO Bank Polski jako lider polskiej bankowości wyznacza w tym zakresie trendy – mówi Zbigniew Jagiełło, prezes zarządu PKO Banku Polskiego.

W 2017 roku aplikacja IKO została wzbogacona między innymi o płatności zbliżeniowe dla kart Mastercard, płatność kodem BLIK z aplikacji IKO w urzędach w całej Polsce, zakupy w internecie bez kodu BLIK (BLIK One Click), czasową blokadę karty, a także nowe rodzaje przelewów: natychmiastowy w ramach Expres Elixir, zagraniczne, podatkowe czy z karty kredytowej.

– Obecnie w każdym tygodniu do IKO loguje się milion unikalnych użytkowników, co pokazuje, że nasza aplikacja jest funkcjonalna i klienci chcą za jej pomocą zarządzać swoimi finansami – podkreśla Michał Macierzyński, zastępca Dyrektora Centrum Bankowości Mobilnej i Internetowej w PKO Banku Polskim.

W ostatnim roku tempo aktywacji nowych aplikacji IKO znacząco wzrosło. Tygodniowo przybywa ich około 40 tysięcy. Zmienia się także sposób korzystania z aplikacji przez jej użytkowników – coraz częściej wykorzystują telefon do transakcji, które dotychczas realizowali za pośrednictwem na przykład bankowości internetowej. Dziś w każdej sekundzie w IKO zlecanych jest 1,6 transakcji. W 2017 roku bank zanotował też prawie 150-procentowy przyrost liczby logowań do aplikacji. Ogółem klienci wykonali za pomocą telefonów 245 proc. transakcji więcej w porównaniu do poprzedniego roku.

Piotr Tomczyk

NaszDziennik.pl