logo
logo

Pod
patronatem „Naszego Dziennika”

Zdjęcie: Marek Borawski/ Nasz Dziennik

Nasz obronny potencjał

Wtorek, 18 kwietnia 2017 (02:15)

Pokazy sprzętu wojskowego, seminaria i szkolenia obronne – to główne punkty Targów Proobronnych, jakie odbędą się w Ostródzie.

 

Targi „Pro Defense” zaplanowano od 1 do 4 czerwca. Jest to wyjątkowa impreza wystawiennicza w Polsce, gdyż jest skierowana w szczególny sposób do stowarzyszeń paramilitarnych, organizacji proobronnych i młodzieży z klas mundurowych. Dlatego integralną częścią tej imprezy jest Międzynarodowy Kongres Organizacji Proobronnych, w którym biorą udział reprezentanci stowarzyszeń z państw członkowskich NATO. W trakcie konferencji omówione zostaną modele systemów proobronnych funkcjonujących w różnych państwach i ich znaczenie w obecnej sytuacji geopolitycznej. W tym roku sporo uwagi będzie poświęcone zwłaszcza Wojskom Obrony Terytorialnej.

Uzupełnieniem kongresu są warsztaty związane np. z różnymi rodzajami broni i amunicji, zasadami ich użycia, konserwacji. Odbywają się też różnego rodzaju szkolenia, np. medyczne (zasady udzielania pierwszej pomocy oraz z zakresu medycyny pola walki), samoobrony, strzelectwa taktycznego. Odrębne szkolenia będą poświęcone systemowi identyfikacji i rozpoznawania zagrożeń oraz postępowania w sytuacjach kryzysowych oraz w przypadku zagrożenia atakiem terrorystycznym.

Na targach ma się zaprezentować około 130 wystawców, w tym Polska Grupa Zbrojeniowa.

Drogi Czytelniku,

cały artykuł jest dostępny w wersji elektronicznej „Naszego Dziennika”.

Zapraszamy do zakupu w sklepie elektronicznym

Krzysztof Losz

Nasz Dziennik