logo
logo

Zdjęcie: / Nasz Dziennik

Debata „Naszego Dziennika”

Wtorek, 24 kwietnia 2018 (10:44)

Jaki jest wpływ Strategii Odpowiedzialnego Rozwoju na polską gospodarkę – na to pytanie będą starali się dzisiaj odpowiedzieć uczestnicy trwającej w Warszawie debaty „Naszego Dziennika” i Agencji Rozwoju Przemysłu.

Zaproszeni goście, politycy i ekonomiści, debatują m.in. nad tym, jakie są dotychczasowe efekty realizowania SOR w gospodarce i które z priorytetów Strategii są wdrażane w szybkim, a które w niezadowalającym tempie. A także jaki ma ona wpływ na kondycję przedsiębiorstw.
 
Międzynarodowy Fundusz Walutowy podniósł prognozy wzrostu PKB Polski w 2018 r. do 4,1 proc. (było 3,3 proc.) i do 3,5 proc. w 2019 r. (3 proc.).

Jednym z narzędzi państwa, które wspiera inwestycje i rozwój przedsiębiorstw, są specjalne strefy ekonomiczne. Dwie z nich – w Mielcu i Tarnobrzegu – są zarządzane przez Agencję Rozwoju Przemysłu. Cieszą się dużym zainteresowaniem inwestorów, bo tylko w 2017 r. ARP wydała 71 zezwoleń na prowadzenie działalności, a przedsiębiorstwa zadeklarowały wykonanie inwestycji o wartości przynajmniej 5,5 mld zł i utworzenie 3,5 tys. nowych miejsc pracy.

 

RP

Aktualizacja 24 kwietnia 2018 (11:02)

NaszDziennik.pl