logo
logo

Zdjęcie: Robert Sobkowicz/ Nasz Dziennik

Sąd zatwierdził układ Ruchu z wierzycielami

Piątek, 30 sierpnia 2019 (20:36)

Droga do przejęcia 100 proc. akcji Ruchu przez PKN Orlen jest otwarta. Widzimy w tym projekcie duży potencjał – poinformował na Twitterze w piątek prezes naftowej spółki Daniel Obajtek.

 

W kwietniu Alior Bank, PKN Orlen i PZU zawarły porozumienie w sprawie warunków transakcji dotyczącej przejęcia spółki Ruch. Porozumienie zakładało, że bank przejmie 100 proc. akcji Ruchu, a następnie sprzeda je PKN Orlen. Alior Bank zamierzał przejąć akcje w sposób uzgodniony z PKN Orlen, przy czym do przejęcia miało dojść po prawomocnym zatwierdzeniu układu w ramach przyspieszonych postępowań układowych.

Ruch poinformował, że Sąd Okręgowy wydał prawomocne postanowienie zatwierdzające układy Ruchu z wierzycielami. Sąd zatwierdził propozycję umorzenia 85 proc. wierzytelności w stosunku do wydawców będących wierzycielami, w stosunku do których zadłużenie spółki wynosiło co najmniej 1 mln zł na dzień otwarcia tego postępowania, oraz umorzenie 50 proc. wierzytelności mniejszych wierzycieli, wobec których spółka miała zadłużenie w wysokości powyżej 100 tys. zł na dzień otwarcia tego postępowania.

Zdaniem Obajtka, decyzja sądu jest „ważna i konstruktywna”. „Droga do przejęcia 100 proc. akcji RUCH SA przez PKN ORLEN jest otwarta. Widzimy w tym projekcie duży potencjał” – napisał Obajtek na Twitterze.

 

RP, PAP

NaszDziennik.pl