logo
logo

Dziś w
„Naszym
Dzienniku”

Zdjęcie: FOT. FB LASYPAŃSTWOWE/ Inne

Dwie inwestycje

Poniedziałek, 12 lipca 2021 (00:01)

Aktualizacja: Poniedziałek, 12 lipca 2021 (00:44)

Poprzedni projekt ustawy o lasach, zgłoszony przez posłów Prawa i Sprawiedliwości, został wycofany z Sejmu pod koniec maja po tym, jak sejmowe komisje: Ochrony Środowiska, Zasobów Naturalnych i Leśnictwa oraz Gospodarki i Rozwoju, zarekomendowały zaprzestanie nad nim prac.

Tym razem projekt ustawy „o szczególnych rozwiązaniach związanych ze specjalnym przeznaczeniem gruntów leśnych” zostanie zgłoszony – jednak jako projekt rządowy. A to oznacza, że przed jego przesłaniem do Sejmu będą się musiały odbyć konsultacje społeczne. Już jutro projekt ustawy może zostać przyjęty przez rząd.

Dwie działki

Jak się dowiadujemy, proponowane regulacje mają się jednak ograniczać do zamiany gruntów zarządzanych przez Lasy Państwowe w przypadkach tylko dwóch konkretnych inwestycji. – W tej chwili trwają jeszcze prace nad projektem. Jest on próbą znalezienia wyjścia z tej sytuacji, która powstała po posiedzeniu komisji. Będzie to specustawa dedykowana tylko dwóm inwestycjom – w Jaworznie i w Stalowej Woli. Ustawa wymienia konkretne działki, które mają być przeznaczone na zasadzie wymiany między gminą a Lasami Państwowymi pod umieszczenie strategicznych inwestycji państwa w zakresie nowych technologii – wyjaśnia w rozmowie z „Naszym Dziennikiem” Edward Siarka, wiceminister klimatu i środowiska, pełnomocnik rządu ds. leśnictwa i łowiectwa. W wykazie prac legislacyjnych Rady Ministrów ujęto, że przewidywany termin uchwalenia ustawy to trzeci kwartał tego roku.

 

Drogi Czytelniku,

cały artykuł jest dostępny w wersji elektronicznej „Naszego Dziennika”.

Zapraszamy do zakupu w sklepie elektronicznym

Artur Kowalski

Nasz Dziennik