logo
logo

Zdjęcie: Ewa Sądej/ Nasz Dziennik

PiS ulegnie ekoterrorystom?

Wtorek, 21 lutego 2017 (20:26)

Klub PiS w najbliższym czasie złoży projekt nowelizacji ustawy o ochronie przyrody dotyczący wycinki drzew – zapowiedział szef klubu Prawa i Sprawiedliwości Ryszard Terlecki.

– W tej chwili przygotowywana jest nowelizacja – to będzie nasza klubowa (nowelizacja); złożymy ją w najbliższym czasie – podkreślił Terlecki.

W poniedziałek zamiar zmiany ustawy o ochronie przyrody, który ograniczy wycinkę drzew, zapowiedział podczas spotkania z warszawskimi i podwarszawskimi strukturami PiS prezes partii Jarosław Kaczyński.

Od 1 stycznia obowiązują przepisy zwiększające prawa właścicieli działek dotyczące wycinki drzew. Zgodnie z nimi właściciel nieruchomości może bez zezwolenia wyciąć drzewo na swojej działce bez względu na jego obwód, jeśli nie jest to związane z działalnością gospodarczą. Projekt ustawy, który umożliwił te zmiany, został złożony w Sejmie przez grupę posłów PiS.

Minister środowiska Jan Szyszko podkreślił we wtorek w PR24, że jako szef resortu środowiska i jako człowiek, „który co nieco zna się na ekologii”, w pełni popiera przepisy dotyczące wycinki drzew na posesjach. Zastrzegł jednak, że jeśli pojawią się „wielkie” protesty społeczne i posłowie zobaczą, że „ludziom to nie pasuje”, to możliwe są zmiany w ustawie.

RS, PAP

NaszDziennik.pl