logo

Polska zapłaci za długi całej Europy

Wtorek, 29 stycznia 2013 (18:41)
Aktualizacja: Wtorek, 29 stycznia 2013 (19:32)

Nie milkną komentarze po zapowiedzi premiera Donalda Tuska, że jeszcze tej zimy polski parlament ratyfikuje pakt fiskalny. Takie słowa padły wczoraj w Paryżu, podczas konferencji prasowej szefa polskiego rządu po spotkaniu z prezydentem François Hollandem.

Donald Tusk przekonywał, że pakt fiskalny pozwala państwom, takim jak Polska, czuć się pełnoprawnymi członkami Wspólnoty. Tymczasem, jak powiedział europoseł Marek Gróbarczyk, deklaracja premiera to działanie na szkodę naszego kraju – podaje Radio Maryja.

 - To, że pakt fiskalny wchodzi do Unii Europejskiej, nie jest niczym nadzwyczajnym, ponieważ strefa euro tworzy pewne regulacje, które służą tylko i wyłącznie jednemu – ratowaniu upadającej waluty. W tym momencie Donald Tusk, wchodząc do paktu fiskalnego, działa wybitnie na szkodę naszego kraju, gdyż biedni polscy podatnicy będą teraz musieli zapłacić za długi Grecji, Hiszpanii, Portugalii itd. – powiedział poseł Marek Gróbarczyk.  

Europoseł dodaje ponadto, że przyjęcie przez Polskę paktu fiskalnego będzie też otwarciem drogi do  przyjęcia euro.

 - Przypomnijmy, jak negatywne skutki dla niektórych gospodarek spowodowało właśnie przyjęcie euro. Mam na myśli chociażby Słowację, którą mamiono wzrostem gospodarczym, wzrostem zarobków, wzrostem budżetu w wyniku przyjęcia euro. Dzisiaj okazuje się, że tereny turystyczne, dzięki którym Słowacja kwitła i rozwijała się dziś są wyludnione z powodu drogiego euro – dodał Gróbarczyk.

MM