logo

Ceny ropy w USA spadają

Wtorek, 4 sierpnia 2020 (08:49)
Aktualizacja: 4 sierpnia 2020 (09:53)

Ceny ropy na amerykańskiej giełdzie paliw spadają po wzroście na zakończenie poniedziałkowej sesji o 1,8 proc., najmocniejszym od 2 tygodni. Inwestorzy analizują sytuację na rynkach paliw, gdzie rosną dostawy ropy z OPEC+ w czasie postępującego ożywienia gospodarczego w wielu krajach – informują maklerzy.

Baryłka ropy West Texas Intermediate w dostawach na IX, na giełdzie paliw NYMEX w Nowym Jorku jest wyceniana po 40,73 USD, niżej o 0,68 proc.

Ropa Brent w dostawach na IX na giełdzie paliw ICE Futures Europe w Londynie jest wyceniana po 43,82 USD za baryłkę, niżej o 0,75 proc.

W sierpniu na rynku będzie więcej ropy z krajów OPEC+. Kartel i jego sojusznicy mają dostarczać w tym miesiącu o 1,3-1,5 mln baryłek ropy dziennie więcej.

Już w lipcu większą produkcję ropy odnotowano w krajach OPEC i Rosji.

Tymczasem z publikowanych danych makro wynika, że w wielu największych gospodarkach na świecie postępuje ożywienie gospodarcze po okresie przestojów wywołanych pandemią koronawirusa. Oznacza to, że popyt na energię na świecie będzie rósł coraz mocniej, więc – jak wskazują analitycy – wzrost dostaw ropy z OPEC+ nie powinien zaszkodzić notowaniom surowca na rynkach paliw.

JG, PAP