logo

Otwarto Centrum Innowacji i Technologii

Poniedziałek, 11 marca 2013 (14:47)
Aktualizacja: Poniedziałek, 11 marca 2013 (14:52)

Otwarto Radomskie Centrum Innowacji i Technologii. Placówka ma być łącznikiem między nauką a biznesem. W ramach centrum powstanie inkubator technologiczny i park naukowo-technologiczny. Koszt całego przedsięwzięcia to ok. 120-160 mln zł.

Projekt realizowany jest z inicjatywy Agencji Rozwoju Przemysłu. Jak podkreślał prezes ARP Wojciech Dąbrowski, jego realizacja wiąże się ze zwiększeniem transferu technologii i przepływu wiedzy między instytucjami naukowymi a biznesem.

Dąbrowski zaznaczył, że Radomskie Centrum Innowacji i Technologii (RCIT) będzie oferowało przedsiębiorcom usługi doradcze związane z poszukiwaniem nowych technologii, pomagało w znalezieniu partnerów biznesowych. Jednym z elementów projektu ma być inkubator technologiczny. Jego budowa rozpocznie się w trzecim kwartale tego roku.

Ma to być nowoczesny, wielofunkcyjny ośrodek, w którym siedzibę znajdą przedsiębiorcy zaangażowani w innowacyjne przedsięwzięcia, znajdujące się w początkowej fazie rozwoju. Koszt budowy wraz z wyposażeniem szacowany jest na mniej więcej 16-24 mln zł.

Ostatnia faza projektu to budowa parku naukowo-technologicznego, który ma powstać na bazie dotychczasowych obiektów Fabryki Broni "Łucznik"; zakład obecnie buduje nową siedzibę. Szacunkowy koszt inwestycji, której realizacja ma rozpocząć się w 2016 r., to ok. 100-150 mln zł.

Centrum Innowacji i Technologii powstało na terenie radomskiej podstrefy Tarnobrzeskiej SSE Euro-Park Wisłosan.

IK, PAP