logo

Korea Południowa – kraj papieskiej pielgrzymki

zdjecie

Korea Południowa to kraj, który w dniach 14-18 sierpnia będzie gościł Papieża Franciszka. Głównym celem papieskiej wizyty, której hasłem są słowa z Księgi Izajasza: „Powstań, świeć!”, jest udział w VI Azjatyckim Dniu Młodzieży oraz beatyfikacja 124 męczenników koreańskich. Będzie to pierwsza od 13 lat podróż Biskupa Rzymu do Azji i pierwsza od 25 lat wizyta Następcy św. Piotra w Korei Południowej. Korea Płd. jest 15. gospodarką na świecie i jednym z najszybciej rozwijających się krajów. Korea Płd. jest jedynym krajem azjatyckim, do którego wiara chrześcijańska dotarła nie za pośrednictwem misjonarzy, lecz dzięki świeckim. Liczba chrześcijan w tym kraju bardzo dynamicznie wzrasta.

Autor: ks. Paweł Zawadzki 13 sierpnia 2014 (18:41)
  • Korea Południowa to kraj, który w dniach 14-18 sierpnia będzie gościł Papieża Franciszka. Głównym celem papieskiej wizyty, której hasłem są słowa z Księgi Izajasza: „Powstań, świeć!”, jest udział w VI Azjatyckim Dniu Młodzieży oraz beatyfikacja 124 męczenników koreańskich. Będzie to pierwsza od 13 lat podróż Biskupa Rzymu do Azji i pierwsza od 25 lat wizyta Następcy św. Piotra w Korei Południowej.

Korea Płd. jest 15. gospodarką na świecie i jednym z najszybciej rozwijających się krajów.  

Korea Płd. jest jedynym krajem azjatyckim, do którego wiara chrześcijańska dotarła nie za pośrednictwem misjonarzy, lecz dzięki świeckim. Liczba chrześcijan w tym kraju bardzo dynamicznie wzrasta.