logo
logo

Zdjęcie: Robert Sobkowicz/ Nasz Dziennik

Usługi przewozu paliw

Czwartek, 9 listopada 2023 (15:56)

Orlen Transport przejął od Orlen Paliwa usługi przewozu paliw. Jak podał Orlen, w ten sposób cała działalność koncernu w zakresie transportu drogowego znalazła się
w jednej spółce. Umożliwi to dalszą optymalizację usług przewozowych i wzmocnienie potencjału logistycznego Grupy Orlen.

W ramach integracji do Orlen Transport trafiło dodatkowe 135 jednostek transportowych i 225 kierowców – wyjaśnił koncern, informując o przejęciu od Orlen Paliwa części zakładu świadczącą usługi przewozu paliw.
Jak podkreślono, „w ten sposób cała działalność koncernu w zakresie transportu drogowego znalazła się w jednej spółce” – Orlen Transport.

Orlen ocenił jednocześnie, że przeprowadzona
„integracja umożliwi dalszą optymalizację usług przewozowych i wzmocnienie potencjału logistycznego Grupy Orlen”.

„Gdy w 2021 r. odkupiliśmy 100 proc. udziałów w Orlen Transport i spółka ta wróciła do grupy, zapowiadaliśmy
nie tylko odbudowę własnych mocy transportowych, ale też integrację logistyki drogowej w ramach grupy kapitałowej Orlen” – przypomniał Michał Róg, członek zarządu Orlenu ds. handlu i logistyki, cytowany w komunikacie.

Według niego skupienie całej działalności transportowej
w ramach jednego podmiotu – właśnie Orlen Transport „poprawi efektywność zarządzania tym segmentem, usprawni procesy zakupowe związane z rozwojem
i serwisowaniem parku maszynowego, ułatwi modernizację i przyczyni się do podniesienia poziomu usług świadczonych klientom”.

JG, PAP

NaszDziennik.pl