logo
logo

Dziś w
„Naszym
Dzienniku”

zdjęcie

Zdjęcie: / Inne

Przemodelujemy Zielony Ład

Czwartek, 25 kwietnia 2024 (00:23)

Aktualizacja: Czwartek, 25 kwietnia 2024 (08:19)

ROZMOWA / z Janem Krzysztofem Ardanowskim, przewodniczącym Rady ds. Rolnictwa i Obszarów Wiejskich przy Prezydencie RP

Zainicjował Pan prace nad opracowaniem propozycji zmian w Europejskim Zielonym Ładzie. To jest teraz główne zadanie Rady, którą Pan kieruje?

– Nasze prace są odpowiedzią na oczekiwania prezydenta Andrzeja Dudy. Chcemy szczegółowo przygotować listę uwag, które mają dotyczyć ewentualnych zmian w Europejskim Zielonym Ładzie. Jest to program, który dotyczy praktycznie wszystkich dziedzin naszego życia. Będzie to dokument przełomowy, bo będzie to pierwsza tak szczegółowa analiza wpływu EZŁ na rolnictwo. Założenie prezydenta jest takie, aby nasz dokument był zarazem stanowiskiem Polski na czas naszej prezydencji w Unii Europejskiej. Prezydencja jest szczególnym okresem,
gdy kraj członkowski ma bardzo dużo do powiedzenia, przedstawia problemy, które uważa za bardzo ważne dla Unii, a przy tym wysuwa propozycje rozwiązań, inicjując dyskusję, debaty itd. Dlatego uważamy, że Polska powinna być krajem, który zapoczątkuje zmianę polityki klimatycznej i odejście od EZŁ lub istotne jego przemodelowanie. Nie możemy pozwolić na to, aby obecnie realizowany program doprowadził do zniszczenia rolnictwa UE.

 

Drogi Czytelniku,

cały artykuł jest dostępny w wersji elektronicznej „Naszego Dziennika”.

Zapraszamy do zakupu w sklepie elektronicznym

RS, APW, „Nasz Dziennik”

Nasz Dziennik