logo

Nie zamierzamy nakładać żadnych nowych podatków

Poniedziałek, 4 lipca 2022 (21:45)
Aktualizacja: Wtorek, 5 lipca 2022 (09:09)

Nie ma planów podnoszenia podatków i nie zamierzamy nakładać żadnych nowych podatków
– powiedział premier Mateusz Morawiecki, odnosząc się do informacji, że jednym z warunków wypłaty pieniędzy z Brukseli w ramach KPO miałby być podatek nałożony na posiadaczy samochodów spalinowych.

Premier Morawiecki był pytany w poniedziałek w TVP Info
o pomysł zakazu przez UE sprzedaży samochodów spalinowych od 2035 roku oraz informacje, że jednym
z warunków wypłaty pieniędzy z Brukseli w ramach KPO ma być dodatkowy podatek nałożony na posiadaczy samochodów spalinowych.

– Proszę się nie dać nabierać na tę propagandę naszych oponentów, a także tych z naszego obozu, którzy nie rozumieją natury obecnego kryzysu, który wokół nas się niestety rozwija. Kryzys globalny, o czym wszyscy wiedzą, puka już do bram Europy. Chiny, z ich wzrostem gospodarczym, będą na pewno miały jeden z najniższych wzrostów PKB od ponad 30 lat, podobnie Stany Zjednoczone, być może nawet będą w recesji – powiedział premier.

Zapewnił, że „nie ma żadnych planów podnoszenia podatków”. – Będziemy promować, jak i dzisiaj, że jak jest samochód o pojemności skokowej silnika większej niż dwa litry, to tam akcyza jest dużo wyższa [...] i tak pozostanie. Nie było tutaj zmiany od ładnych kilku lat – podkreślił.
– Żadnych nowych podatków nie zamierzamy nakładać
– zaznaczył premier.

JG, PAP