logo
logo

Zdjęcie: Arch./ Inne

Osoba i płeć

Sobota, 24 września 2022 (19:11)

We Wrocławiu odbędzie się konferencja naukowa: „Osoba i płeć. Doświadczenia i nauczanie Edyty Stein wobec dzisiejszych prądów ideowych”.

Towarzystwo im. Edyty Stein zaprasza do udziału w Konferencji naukowej „Osoba i płeć. Doświadczenia
i nauczanie Edyty Stein wobec dzisiejszych prądów ideowych”. Spotkanie odbędzie się w dniach 10-12 października w Domu Edyty Stein, ul. Nowowiejska 38, Wrocław.

Istnieje możliwość udziału stacjonarnego lub poprzez transmisję on-line (link zostanie podany niebawem). Na wszystkie wydarzenia wstęp wolny.

„W ustanowionym przez Radę Miejską Wrocławia ROKU EDYTY STEIN upamiętniamy 100. rocznicę Chrztu Patronki Europy i 80. rocznicę jej męczeńskiej śmierci w niemieckim nazistowskim obozie zagłady w Auschwitz-Birkenau. W rodzinnym domu Steinów przy ul. Nowowiejskiej 38, będącym siedzibą Towarzystwa im. Edyty Stein organizujemy kolejną konferencję naukową poświęconą jej osobie i myśli, która znajduje wciąż coraz szerszy oddźwięk i inspiruje do jej zgłębiania wielu badaczy w Europie i na świecie” – wskazują organizatorzy w zaproszeniu.

„W tegorocznej konferencji podejmiemy temat geniuszu kobiecego i męskiego w myśli Edyty Stein – w szerokim spektrum życia rodzinnego, kościelnego, społecznego. Jak Edyta Stein przeżywała swoją płeć i kobiecość oraz co myślała na temat płci, kobiecości i męskości? Jak jej wrażliwość i refleksja wyrastające ze świata tradycyjnych wartości i fenomenologicznej oraz arystotelejsko-
-tomistycznej antropologii mogą nam pomóc w konfrontacji z wizją człowieka i płci, wyrażaną przez nurty gender, coraz popularniejsze wśród współczesnej akademii oraz młodzieży?” – czytamy na stronie organizatorów.


PROGRAM KONFERENCJI jest dostępny TUTAJ.

JG, edytastein.org.pl

NaszDziennik.pl