logo
logo

Dziś w
„Naszym
Dzienniku”

Zdjęcie: FOT ADOBE STOCK/ Inne

Totalitarne zakusy WHO

Sobota, 4 marca 2023 (09:00)

Aktualizacja: Sobota, 4 marca 2023 (09:29)

Trwają prace nad dokumentem, który może pozbawić państwa świata części suwerenności w kwestii ochrony zdrowia i walczenia z epidemiami.

Pandemia związana z wirusem COVID-19 stała się bezpośrednią przyczyną części zmian społecznych i politycznych, które będą jeszcze bardzo długo trwały. Wiele na to wskazuje, że zmiany na gruncie politycznym pójdą jeszcze dalej. Wystarczy, że rządy państw zaakceptują fakt, że Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) będzie decydowała o sposobach walki z wirusami.

Sensu wprowadzania rozwiązań globalnych dotyczących ochrony zdrowia i walki z epidemiami nie widzi Paweł Kubala, politolog. – Centralne sterowanie nigdy się nie sprawdza – podkreśla w rozmowie z „Naszym Dziennikiem”. – Oczywiście, krajowi politycy mogą popełniać błędy, ale z zasady lepiej widzą lokalne problemy i w większym stopniu uwzględniają wszelkie aspekty. Polityka w sprawie COVID-19 to z zasady potwierdziła. Nie po to opuszczaliśmy blok sowiecki, żeby teraz oddawać ważny element polityki państwa do centralnego rozporządzania w jakimś odległym ośrodku – zwraca uwagę Paweł Kubala.


Drogi Czytelniku! Więcej można przeczytać w papierowym wydaniu „Naszego Dziennika” dostępnym w punktach sprzedaży prasy lub w wersji elektronicznej TUTAJ.

 

 

APW, RS, „Nasz Dziennik”

Nasz Dziennik