logo
logo

Zdjęcie: M.Borawski/ Nasz Dziennik

Chcą młodym ludziom zamieszać w głowie

Niedziela, 25 lutego 2024 (11:32)

Aktualizacja: Niedziela, 25 lutego 2024 (14:00)

Niczego, co związane z Polską, ma nie być. To już się dzieje i to będzie funkcjonowało. Nasze dzieci mają trafić do szkoły, gdzie nie będzie już historii, tylko jakiś kłamliwy przekaz, zatem nie będzie dumy z tego, że ktoś jest Polakiem – mówiła Barbara Nowak, była kurator oświaty województwa małopolskiego, komentując w sobotnich „Aktualnościach dnia” na antenie Radia Maryja zmiany, jakie rząd wprowadza w zakresie edukacji dzieci i młodzieży.

Ministerstwo Edukacji Narodowej zamierza znacząco ograniczyć podstawę programową. Szczególnie drastyczne zmiany dotknęły takich przedmiotów, jak historia i język polski.

– Ma nie być ani historii Polski, ani lektur z języka polskiego. Nasze świetlane postaci, na których wzorowały się wszystkie pokolenia Polaków, mają nagle przestać istnieć. Okazuje się, że nie ma żadnych ważnych wydarzeń z naszej historii, czyli nic nas nie różni od niemieckiego, od francuskiego czy jakiegokolwiek innego narodu, bo ma być „wspólny obszar edukacyjny” – tak to nazywają – powiedziała Barbara Nowak.
Z nauczania zniknąć ma nawet wiersz „Katechizm dziecka polskiego” Władysława Bełzy, znany szerzej jako „Kto ty jesteś? Polak mały”.
– Ma nie być wiedzy o bitwie pod Grunwaldem, ma nie być informacji o naszych wspaniałych Polakach, jak chociażby Maksymilian Kolbe. Jan Paweł II też okazuje się „nikim ważnym” dla Polaków. To jest niesamowite i przerażające – zaznaczyła rozmówczyni Radia Maryja.

Program nauczania nie będzie obejmował również klasyki literatury polskiej – nawet we fragmentach.
Jednocześnie do szkół wprowadzony zostanie nowy przedmiot – edukacja zdrowotna. Pod tą neutralną nazwą kryje się jednak indoktrynacja w duchu gender.
– To jest pomysł na to, żeby młodym ludziom zamieszać w głowie, żeby spowodować chaos, żeby oni nigdy nie wiedzieli, że gdzieś mogą być bezpieczni, że coś jest pewne […]. Mają bazować nie na żadnej rzetelnej wiedzy, tylko na uczuciach i odruchach – stwierdziła Barbara Nowak.
Wiele organizacji i stowarzyszeń nie zgadza się na te negatywne zmiany w edukacji.
– Nie jesteśmy tacy sami jak na Zachodzie. Potrafimy się zjednoczyć. Jako Polacy cały czas mamy na sztandarach „Bóg, Honor i Ojczyzna” – hasło, które się nigdy nie zestarzeje i pod którym wszyscy Polacy – a przede wszystkim wszyscy katolicy – muszą stanąć i bronić Ojczyzny – podkreśliła Barbara Nowak.

Już teraz powstają inicjatywy, by prywatnie i pozaszkolnie nauczać tego, co zaniedbywać będzie państwowa edukacja. Była małopolska kurator oświaty jest zaangażowana w organizację niektórych z nich.

Polacy przeciwko demoralizacji młodego pokolenia: Zobacz TUTAJ.

APW, radiomaryja.pl

NaszDziennik.pl