logo
logo

Zdjęcie: Przemyslaw Kozuch/ Licencja: CC BY-SA 2.0/ Flickr

Prognoza pogody

Niedziela, 26 września 2021 (09:24)

Aktualizacja: Niedziela, 26 września 2021 (11:29)

Jak informuje IMGW, wschodnia i północno-zachodnia Europa znajduje się w zasięgu niżów z układami frontów atmosferycznych. Na pozostałym obszarze kontynentu dominują wyże z głównymi centrami nad Bałtykiem, Hiszpanią oraz Włochami.

Nad Polską rozbudowuje się klin rozległego wyżu znad Morza Śródziemnego. Na południu i zachodzie kraju zalega rozmywający się i mało aktywny front atmosferyczny. Pozostajemy w powietrzu polarnym morskim, na północnym wschodzie chłodniejszym.

Dziś zachmurzenie małe i umiarkowane, w pasie od Pomorza Zachodniego po Podkarpacie okresami duże i tam lokalnie możliwy słaby deszcz. Temperatura maksymalna od 15 st. C na północnym wschodzie, około 20 st. C w centrum do 24 st. C na południowym zachodzie. Wiatr słaby, nad morzem także umiarkowany, rano zmienny, później stopniowo przechodzący we wschodni i południowo-wschodni.

W nocy zachmurzenie małe i umiarkowane, na południowym wschodzie i północnym zachodzie okresami duże. Silne zamglenia i lokalnie mgły ograniczające widzialność do 500 metrów, a na południu do 300 m. Temperatura minimalna od 5 st. C na północnym wschodzie, około 8 st. C w centrum, do 13 st. C na południu, na zachodzie i nad morzem, oraz 14 st. C na krańcach północno-zachodnich. Wiatr słaby, na zachodzie i nad morzem okresami umiarkowany, południowo-wschodni i wschodni.

Jutro zachmurzenie małe i umiarkowane, w zachodniej połowie kraju i w Karpatach wzrastające do dużego z opadami deszczu. W Sudetach możliwe słabe burze i tam prognozowana suma opadów około 10 mm. Rano miejscami zanikające mgły ograniczające widzialność do 500 metrów, na południu do 100 m. Temperatura maksymalna od 15 st. C na północnym wschodzie, około 19 st. C w centrum, do 23 st.C na południowym zachodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, na północnym wschodzie okresami porywisty, wschodni i południowo-wschodni. W czasie burz porywy wiatru do 55 km/h.

JG, PAP

NaszDziennik.pl