logo
logo

Zdjęcie: Andrew/ Licencja: CC BY-SA 2.0/ Flickr

Prognoza pogody na tydzień

Poniedziałek, 27 września 2021 (11:20)

Aktualizacja: Poniedziałek, 27 września 2021 (11:28)

W tygodniu należy się spodziewać dużo słońca i przyjemnych temperatur w ciągu dnia, jeszcze bez nocnych przymrozków – poinformował Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Najbliższy tydzień będzie z typowo jesienną pogodą. Na południu kraju możliwe będą temperatury dochodzące do 23 st. C. Nieco chłodniej będzie na północnym wschodzie kraju, gdzie termometry wskażą 14-16 st. C. Do Polski będzie napływało powietrze z południowego wschodu i południa, a przejściowo z zachodu.

Dziś po południu więcej chmur i słaby deszcz pojawi się na krańcach południowo-zachodnich oraz na południu Górnego Śląska i Małopolski, a na Przedgórzu Sudeckim i w Sudetach możliwe lokalne burze. Temperatura maksymalna od 15 st. C na północnym wschodzie, około 19 st. C w centrum do 23 st. C na zachodzie i południowym zachodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, wschodni i południowo-wschodni. W czasie burz porywy do 55 km/h.

Jutro słonecznie będzie na wschodzie, południu i w centrum kraju. Chmury pojawią się w pasie od Pomorza po Kujawy i Warmię oraz na zachodzie Polski. Okresami możliwe są opady deszczu, a na północnym zachodzie możliwe także słabe burze. Od 14 st. C na północnym wschodzie i w dolinach karpackich do 18 st. C w centrum kraju i 20 st. C na południowym zachodzie. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, z kierunków wschodnich, na zachodzie skręcający na północno-zachodni i północny.

W środę więcej chmur, z których spadnie deszcz na zachodzie i południu kraju. Nadal pogodnie będzie na wschodzie i w centrum. Po południu temperatura wyniesie od 14 st. C na północnym wschodzie do 20 st. C na południowym zachodzie. W czwartek deszczowe chmury powędrują na wschód, a na zachodzie powinno być więcej słońca. Do Polski napłynie chłodniejsze powietrze znad Atlantyku, który przyniesie ochłodzenie w całym kraju. Temperatury maksymalne wyniosą od 12 do 15 st. C.

W piątek i w sobotę zacznie znów napływać cieplejsze powietrze z południa, będzie więcej słońca i prawie bez deszczu. Temperatura maksymalna od 14-16 st. C na północnym wschodzie do 18-20 st. C, a lokalnie 22 st. C na południowym zachodzie i zachodzie. Pod koniec tygodnia będzie wiał silniejszy wiatr, zwłaszcza na zachodzie Polski i w rejonach podgórskich, który w porywach może osiągać prędkość do 60 km/h. W niedzielę na ogół pogodnie, tylko na północnym zachodzie możliwy deszcz, temperatura bez większych zmian.

JG, PAP

NaszDziennik.pl