logo
logo

Zdjęcie: Mateusz Matuszak/ Nasz Dziennik

W kraju zachmurzenie

Sobota, 16 października 2021 (08:29)

Aktualizacja: Sobota, 16 października 2021 (11:29)

Dzisiaj temperatura na przeważającym obszarze Polski maksymalnie wyniesie od 10 do 12 stopni Celsjusza – powiedziała Małgorzata Tomczuk, synoptyk Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Według prognoz Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej sobota na Wybrzeżu i północy kraju będzie pochmurna i z przelotnymi opadami deszczu. Także na południowym wschodzie spodziewane są zanikające opady deszczu. W głębi Polski nie powinno padać.

– Na północy kraju przewidujemy zachmurzenie duże. W pozostałych częściach Polski pogoda będzie „w kratkę” i zza chmur będzie pojawiać się słońce. Na Wybrzeżu początkowo wiał będzie silniejszy wiatr, dochodzący w porywach do 60 km/h, który z czasem będzie coraz słabszy. Najchłodniej będzie w dolinach górskich, gdzie prognozujemy maksymalnie od 6 do 9 stopni Celsjusza. Na przeważającym obszarze temperatura powietrza będzie bardzo wyrównana: od 10 do 12 stopni – powiedziała Małgorzata Tomczuk.

W nocy z soboty na niedzielę na północy kraju nadal spodziewane jest zachmurzenie duże i przelotne opady deszczu. Na pozostałym obszarze zachmurzenie będzie małe i umiarkowane. Najniższe temperatury wystąpią w dolinach górskich, gdzie termometry wskażą 2 stopnie Celsjusza, ale już przy gruncie temperatura może spaść do minus 2, minus 3 stopni Celsjusza. Na Podkarpaciu, w Małopolsce temperatura wyniesie od 0 do 2-3 stopni Celsjusza. Na pozostałym obszarze Polski w nocy należy spodziewać się od 3 do 7 stopni Celsjusza. Najcieplej będzie nad morzem – około 8-9 stopni Celsjusza. Na południu kraju możliwe są mgły ograniczające widoczność do 200-300 metrów.

AB, PAP

NaszDziennik.pl