logo
logo

Zdjęcie: MIKI Yoshihito/ Licencja: CC BY 2.0/ Flickr

Prognoza pogody

Poniedziałek, 18 października 2021 (07:18)

Aktualizacja: Poniedziałek, 18 października 2021 (09:21)

Jak podaje IMGW, północny wschód i krańce zachodnie Europy będą w zasięgu niżów, nad resztą kontynentu dominować będzie rozległy wyż znad Europy Środkowej.

Polska będzie pod wpływem tego wyżu, jedynie nad północą kraju zaznaczy się płytka zatoka niżowa z pofalowanym frontem atmosferycznym. Napływać będzie powietrze polarne morskie, od południowego zachodu stopniowo coraz cieplejsze.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1008 hPa i będzie powoli wzrastać.

Dziś w Polsce zachmurzenie całkowite i duże, na południowym zachodzie oraz na północy większe przejaśnienia i możliwe rozpogodzenia. Okresami opady deszczu, tylko na południu i południowym zachodzie kraju bez opadów. Temperatura maksymalna od 7 st. C na południowym wschodzie do 10, 11 st. na przeważającym obszarze i 14 st. na południowym zachodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków zachodnich, tylko na Wybrzeżu północny.

W nocy zachmurzenie duże, na południowym zachodzie i północnym wschodzie większe przejaśnienia i rozpogodzenia. Miejscami słabe opady deszczu, tylko na północnym wschodzie i południu bez opadów. Miejscami mgły ograniczające widzialność do 200 m. Temperatura minimalna od -3 st. na północnym wschodzie do około 5 st. w centrum i 10 st. na zachodzie. W rejonach rozpogodzeń na północnym wschodzie spadek temperatury przy gruncie do -5 st. Wiatr słaby, północno-zachodni stopniowo skręcający na południowy i południowo-wschodni, na wschodzie kraju zmienny.

Jutro zachmurzenie umiarkowane i duże. Rano miejscami mgły ograniczające widzialność do 200 m. Od Pomorza przez centrum na południe kraju miejscami słabe opady deszczu. Temperatura maksymalna od 7 st. na północnym wschodzie do 13 st. w centrum i na Wybrzeżu i 18 st. na południowym wschodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, na południu i wybrzeżu okresami porywisty, południowy i południowo-wschodni.

W Warszawie w poniedziałek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i okresami słabe opady deszczu. Temperatura maksymalna 11 st. Wiatr słaby i umiarkowany, zachodni.

W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Początkowo możliwe słabe opady deszczu. Miejscami mgły ograniczające widzialność do 200 m. Temperatura minimalna 5 st. Wiatr słaby, zmienny.

We wtorek w stolicy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Możliwe słabe opady deszczu. Rano lokalnie możliwe mgły ograniczające widzialność do 200 m. Temperatura maksymalna 11 st. Wiatr słaby i umiarkowany, południowy.

JG, PAP

NaszDziennik.pl