logo
logo

Dziś w
„Naszym
Dzienniku”

Zdjęcie: Robert Sobkowicz/ Nasz Dziennik

Każdy ma prawo do życia

Sobota, 23 października 2021 (02:03)

Wczoraj minęła pierwsza rocznica historycznego wyroku Trybunału Konstytucyjnego, który potwierdził, że zabicie dziecka tylko dlatego, że podejrzewa się u niego chorobę genetyczną, jest niezgodne z Konstytucją.

Wczoraj minęła pierwsza rocznica historycznego wyroku Trybunału Konstytucyjnego, który potwierdził, że zabicie dziecka tylko dlatego, że podejrzewa się u niego chorobę genetyczną, jest niezgodne z Konstytucją.

– Dzięki decyzji sędziów w ciągu minionego roku udało się ocalić przynajmniej tysiąc dzieci – przytacza dane Krzysztof Kasprzak z Fundacji Życie i Rodzina. Dokładnie w pierwszą rocznicę ogłoszenia wyroku sędziów TK Fundacja zorganizowała konferencję z wystąpieniami rodziców dzieci, które do 22 października 2020 r. były w Polsce w majestacie prawa skazywane na śmierć. – Głos tych ludzi najlepiej oddaje sens wyroku. Żaden człowiek nie ma prawa decydować o ludzkim istnieniu. A niestety przez wiele lat w naszym kraju uzurpowano sobie prawo do podejmowania takich decyzji – przypomina w rozmowie z „Naszym Dziennikiem” Krzysztof Kasprzak.

Fundacja opublikowała również „List do Przyjaciół”, czyli do wszystkich tych, którzy doprowadzili do realizacji postulatu zawartego w inicjatywie #ZatrzymajAborcję – do zakazu zabijania bezbronnych dzieci z powodu przesłanek eugenicznych. „Wy także byliście częścią tej wielkiej armii pro-life, która starła się na polu bitwy o życie dla najsłabszych i najbardziej potrzebujących pomocy. Z całego serca dziękuję i gratuluję Wam tego zwycięstwa. [...] Jak wielką radością jest wspólnie cieszyć się dziś z tego, że aborcja eugeniczna została zdelegalizowana” – czytamy w liście Fundacji.

Nadal manipulują

Nasz rozmówca przestrzega przed manipulacjami i propagandą feministek oraz środowisk lewicowych, które przekonują, że wyrok TK pozbawił Polskę praw i dokonywania wolnego wyboru. – Mówienie o tym, że aborcja to „prawo człowieka”, jest wyjątkowo nikczemne i fałszywe. Jazgot feministek jest spowodowany tym, że od pięćdziesięciu lat cywilizacja śmierci wygrywała wszystkie bitwy z cywilizacją życia. Przypomnijmy sobie, co działo się np. w Irlandii czy w innych krajach europejskich. Wyrok polskiego TK jest pierwszym niezaprzeczalnym sukcesem cywilizacji życia, stąd bierze się frustracja lewicy – tłumaczy Krzysztof Kasprzak.

Wskazuje również, że poprzez ten wyrok Polska dała przykład innym krajom europejskim do tego, aby walczyć o życie każdego człowieka. – Obserwujemy też pozytywne ruchy antyaborcyjne w Stanach Zjednoczonych. Tam również jesteśmy świadkami sukcesów. To wszystko sprawia, że nie możemy się poddawać w walce o życie. Jestem pewien, że konsekwentne i ustawiczne mówienie prawdy spowoduje, że ona zatryumfuje, że zwycięży cywilizacja życia – podnosi działacz pro-life.

Drogi Czytelniku,

cały artykuł jest dostępny w wersji elektronicznej „Naszego Dziennika”.

Zapraszamy do zakupu w sklepie elektronicznym

AB

Nasz Dziennik