logo
logo

Zdjęcie: Jukka/ Licencja: CC BY 2.0/ Flickr

Prognoza pogody

Niedziela, 24 października 2021 (09:03)

Aktualizacja: Niedziela, 24 października 2021 (10:18)

Polska jest w zasięgu wyżu z centrum nad Karpatami. Zacznie napływać z zachodu cieplejsze powietrze.

Ciśnienie w południe w Warszawie wyniesie 1019 hPa, początkowo będzie rosnąć, po południu zacznie spadać.

Dziś w kraju zachmurzenie małe i umiarkowane, na północy i wschodzie okresami duże. Rano lokalnie mgły ograniczające widzialność do 200 m. Na krańcach wschodnich możliwe słabe opady deszczu, w Bieszczadach opady śniegu. Temperatura maksymalna od 8 st. na wschodzie do 12 st. na zachodzie, w rejonach podgórskich Karpat około 6 st. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków zachodnich i południowych.

W nocy pogodnie, tylko lokalnie, głównie na północy kraju, utworzą się mgły ograniczające widzialność do 200 m. Temperatura minimalna od -2 st. na północnym wschodzie do 3 st. na zachodzie i 5 st. nad morzem, w rejonach podgórskich Karpat od -3 do 0 st. Wiatr na ogół słaby, południowy.

W poniedziałek zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura maksymalna od 10 st. na wschodzie do 14 st. na zachodzie, w dolinach karpackich około 8 st. Wiatr słaby i umiarkowany, południowy i południowo-zachodni.

W niedzielę w Warszawie zachmurzenie na ogół umiarkowane. Temperatura maksymalna 9 st. Wiatr słaby, zachodni, wieczorem skręcający na południowy. W nocy zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura minimalna 1 st., przy gruncie możliwy spadek temperatury do -2 st. Wiatr słaby, południowy.

W poniedziałek w stolicy zachmurzenie na ogół małe. Temperatura maksymalna 12 st. Wiatr słaby, chwilami umiarkowany, południowy.

JG, PAP

NaszDziennik.pl