logo
logo

Zdjęcie: Bartlomiej Mostek/ Domena publiczna

Prognoza pogody na 26 i 27 listopada

Piątek, 26 listopada 2021 (08:12)

Aktualizacja: Piątek, 26 listopada 2021 (08:40)

Jak informuje IMGW nad Europą dominują niże. Polska jest pod wpływem rozległego układu niżowego z ośrodkami nad Morzem Norweskim i Północnym, Finlandią i północno-zachodnią Rosją oraz nad Włochami.

Na południu i południowym wschodzie kraju będzie przebiegała strefa pofalowanego frontu atmosferycznego, natomiast w północnej połowie kraju zaznaczy się strefa mało aktywnego frontu chłodnego. Z zachodu będzie napływać chłodne powietrze polarne morskie, tylko nad południowo-wschodnią część Polski napłynie ciepła i wilgotna masa powietrza z południowego zachodu.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 990 hPa i będzie spadać hPa.

W piątek zachmurzenie duże, na północy z większymi przejaśnieniami. Miejscami opady deszczu i deszczu ze śniegiem, a na południu również śniegu. Suma opadów na południu kraju do 10 mm – 20 mm. Na południu Opolszczyzny, Górnego Śląska i Małopolski przyrost pokrywy śnieżnej do 7 cm – 10 cm, a wysoko w Karpatach Zachodnich do 20 cm. Temperatura maksymalna od 1st.C w obszarach podgórskich do 5 st.C nad morzem i na południowym wschodzie, a na wschodzie Podkarpacia do 8 st.C. Wiatr słaby i umiarkowany, na północy porywisty, południowo-zachodni, w południowej połowie kraju skręcający na wschodni i północno-wschodni. Porywy wiatru nad morzem do 60 km/godz., a w Bieszczadach do 80 km/godz.

W nocy zachmurzenie duże, na południowym zachodzie z rozpogodzeniami. Na południowym wschodzie opady deszczu, na pozostałym obszarze deszczu ze śniegiem i śniegu, okresami o natężeniu umiarkowanym, głównie we wschodniej połowie kraju i w centrum, i tam suma opadów do około 10 mm. Od Podlasia po Górny Śląsk i Małopolskę oraz w Karpatach przyrost pokrywy śnieżnej miejscami o 5 cm do 10 cm. Lokalnie mgły, także marznące, ograniczające widzialność do 200 m. Temperatura minimalna od -2 st.C na północnym zachodzie do 3 st.C na południowym wschodzie; na Podhalu około -4 st.C. Lokalnie drogi i chodniki śliskie. Wiatr słaby i umiarkowany, na południowym wschodzie okresami porywisty, z kierunków zmieniających się. Porywy wiatru w Bieszczadach do 90 km/godz., będą powodować zawieje śnieżne.

W sobotę zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Miejscami opady deszczu ze śniegiem i śniegu, a na północy i południowym wschodzie także deszczu. Temperatura maksymalna od 0 st.C na północnym wschodzie do 5 st.C na zachodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, na Podkarpaciu porywisty, we wschodniej połowie kraju, z kierunków zachodnich i północnych, na pozostałym obszarze, przeważnie południowo-wschodni. W Bieszczadach porywy wiatru do 70 km/godz.

W piątek w Warszawie zachmurzenie duże. W drugiej połowie dnia opady deszczu przechodzące w opady deszczu ze śniegiem i śniegu. Temperatura maksymalna 4 st.C. Wiatr słaby, z kierunków południowych. W nocy zachmurzenie duże. Opady deszczu ze śniegiem i śniegu, miejscami o natężeniu umiarkowanym. Prognozowana wysokość opadów do 10 mm, a przyrost pokrywy śnieżnej do około 5 cm. Temperatura minimalna około 0 st.C. Wiatr słaby, z kierunków zmieniających się. W sobotę w stolicy zachmurzenie duże. Miejscami opady śniegu, przechodzące w deszcz ze śniegiem i deszcz. Temperatura maksymalna 1 st.C. Wiatr słaby i umiarkowany, zachodni.

APW, PAP

NaszDziennik.pl