logo
logo

Dziś w
„Naszym
Dzienniku”

Zdjęcie: Robert Sobkowicz/ Nasz Dziennik

Wołanie o pomoc

Piątek, 26 listopada 2021 (08:57)

Aktualizacja: Piątek, 26 listopada 2021 (10:33)

Większości placówek opieki paliatywnej i hospicyjnej grozi zamknięcie. Trudnościami nie zraża się Stowarzyszenie Hospicjum Królowej Apostołów, które rozpoczęło budowę „Wioski hospicyjnej” w Sołtykowie koło Radomia.

Wczoraj odbyły się uroczystości inaugurujące pierwszy tego typu projekt w Polsce. W południe odprawiono Mszę św., której przewodniczył ks. bp Marek Solarczyk, ordynariusz diecezji radomskiej. Poświęcono też kamień węgielny i nastąpiło wmurowanie aktu erekcyjnego w Domu Hospicyjnym – Gościniec Królowej Apostołów.

Ksiądz Marek Kujawski SAC, reprezentujący Hospicjum Królowej Apostołów w Radomiu, które obecnie realizuje projekt „Wioski hospicyjnej” w Sołtykowie, przyznaje, że ich potrzeby spotykają się z niezrozumieniem władz centralnych i lokalnych. – Jeśli za chwilę padną wycieńczone z niedofinansowania hospicja, które jeszcze dzisiaj starają się resztkami woli pomagać cierpiącym osobom, to naprawdę będzie tragedia w naszym kraju – alarmuje kapłan.

Drogi Czytelniku! Więcej można przeczytać w papierowym wydaniu „Naszego Dziennika” dostępnym w punktach sprzedaży prasy lub w wersji elektronicznej   TUTAJ.

Więcej warto również zobaczyć   TUTAJ.

Jacek Sądej

Nasz Dziennik