logo
logo

Zdjęcie: Łukasz Lech/ Licencja: CC BY-SA 2.0/ Flickr

Prognoza pogody na 30 listopada i 1 grudnia

Wtorek, 30 listopada 2021 (08:10)

Aktualizacja: Wtorek, 30 listopada 2021 (09:12)

Jak informuje IMGW, nad Europą dominują układy niskiego ciśnienia znad południowego Bałtyku, zachodniej Rosji i Grecji oraz związane z nimi układy frontów atmosferycznych.

Polska jest pod wpływem niżu, w strefie zokludowanego frontu atmosferycznego, którego ośrodek znad Bałtyku przemieszcza się nad Białoruś. Napływa chłodniejsze powietrze polarne morskie.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 984 hPa i będzie spadać.

We wtorek zachmurzenie duże, miejscami większe przejaśnienia. Okresami opady śniegu i deszczu ze śniegiem, na zachodzie również deszczu. Na północy oraz południu prognozowana wysokość opadu do około 10 mm. Lokalnie, zwłaszcza w centrum i na zachodzie, przyrost pokrywy śnieżnej o 5 cm, w górach o 10 cm. Temperatura maksymalna od -1 st. C, 0 st. C na północnym wschodzie, około 2 st. C w centrum, do 5 st. C, 6 st. C na północnym zachodzie kraju. Wiatr umiarkowany i dość silny, nad morzem i w górach również silny, od 35 km/h do 45 km/h, w porywach do 70 km/h, nad morzem oraz rejonach podgórskich do 80 km/h, a w górach do 90 km/h, przeważnie południowo-zachodni i południowy. Okresami, szczególnie wysoko w górach, zawieje i zamiecie śnieżne.

W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Okresami opady śniegu i deszczu ze śniegiem, nad ranem na zachodzie opady przechodzące w deszcz, lokalnie marznący i powodujący gołoledź. W górach przyrost pokrywy śnieżnej o 10 cm. Temperatura minimalna od -5 st. C, -4 st. C na północnym wschodzie, około -2 st. C w centrum, do 0 st. C, 1 st. C na południu i zachodzie kraju oraz nad morzem. Wiatr umiarkowany i dość silny, nad morzem i w górach również silny, od 35 km/h do 45 km/h, w porywach do 70 km/h, nad morzem oraz w rejonach podgórskich do 80 km/h, a w górach do 100 km/h, zachodni i północno-zachodni. Okresami, szczególnie wysoko w górach, zawieje i zamiecie śnieżne.

W środę zachmurzenie duże i całkowite. Opady deszczu ze śniegiem i śniegu, od zachodu kraju przechodzące w deszcz, lokalnie marznący i powodujący gołoledź. Prognozowana wysokość opadu do 15 mm na północy kraju. W górach przyrost pokrywy śnieżnej o 5 cm. Temperatura maksymalna od -1 st. C, 0 st. C na wschodzie, około 4 st. C w centrum, do 6 st. C, 7 st. C na zachodzie. Wiatr umiarkowany i dość silny, nad morzem i w górach również silny, od 35 km/h do 45 km/h, w porywach do 70 km/h, w rejonach podgórskich do 80 km/h, w górach do 110 km/h, południowo-zachodni i południowy. Wysoko w górach zawieje i zamiecie śnieżne.

W Warszawie we wtorek zachmurzenie całkowite z przejaśnieniami. Okresami opady śniegu. Temperatura maksymalna 1 st. C. Wiatr na ogół umiarkowany, porywisty, mogący powodować zawieje śnieżne, południowo-zachodni i zachodni. W nocy zachmurzenie duże. Opady śniegu. Temperatura minimalna -1 st. C. Wiatr na ogół umiarkowany, początkowo porywisty, miejscami powodujący zawieje śnieżne, północno-zachodni i zachodni. W środę w stolicy zachmurzenie duże. Po południu opady śniegu, przechodzące w deszcz ze śniegiem i wieczorem w deszcz. Temperatura maksymalna 2 st. C. Wiatr słaby, wzmagający się do umiarkowanego i wieczorem porywistego, zachodni skręcający na południowy.

APW, PAP

NaszDziennik.pl