logo
logo

Zdjęcie: Kurt Stocker/ Licencja: CC BY 2.0/ Flickr

Prognoza pogody

Środa, 1 grudnia 2021 (07:26)

Aktualizacja: Środa, 1 grudnia 2021 (09:20)

Północno-wschodnia część Polski pozostaje w chłodniejszej masie powietrza, a nad pozostały obszar kraju napływa cieplejsze powietrze polarne morskie. Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 987 hPa i będzie spadać.

W środę zachmurzenie przeważnie duże, tylko wieczorem na południu kraju miejscami większe przejaśnienia. Opady śniegu i deszczu ze śniegiem przechodzące w deszcz. Na północy kraju prognozowana suma opadu około 10 mm. Temperatura maksymalna od -2 st. C na Suwalszczyźnie, około 3 st. C w centrum, do 6-7 st.C na zachodzie. Wiatr umiarkowany i dość silny, nad morzem i w górach również silny, od 30 do 40 km/h, w porywach około 65 km/h. W szczytowych partiach gór wiatr w porywach do około 110 km/h, południowo-zachodni i południowy, miejscami powodujący zawieje i zamiecie śnieżne.

W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Okresami opady deszczu, a początkowo na północnym wschodzie i w Bieszczadach także deszczu ze śniegiem i śniegu; na Wybrzeżu miejscami deszcz ze śniegiem. W Bieszczadach przyrost pokrywy śnieżnej do 10 cm. Temperatura minimalna od -2 st. C na północnym wschodzie, około 3 st. C w centrum, do 5 st. C na Rzeszowszczyźnie. Wiatr umiarkowany i dość silny, miejscami, zwłaszcza na północy i w centrum silny, od 35 do 45 km/h, w porywach do 80 km/h. W szczytowych partiach gór wiatr około 110 km/h, południowo-zachodni, powodujący zawieje i zamiecie śnieżne.

Jutro zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i rozpogodzeniami, zwłaszcza w centrum i na południowym wschodzie. Na północy przelotne opady deszczu i deszczu ze śniegiem, wysoko w górach (powyżej 1000 m n.p.m.) śnieg. Temperatura maksymalna od 1 st. C na Suwalszczyźnie, około 4 st. C w centrum do 7 st. C na południowym wschodzie. Wiatr umiarkowany i dość silny, porywisty, tylko na północnym wschodzie w porywach do 80 km/h, południowo-zachodni i zachodni. W szczytowych partiach gór wiatr w porywach do 70 km/h, zachodni, powodujący zamiecie śnieżne.

Dziś w Warszawie zachmurzenie duże. Opady śniegu, przechodzące w deszcz ze śniegiem i wieczorem w deszcz. Temperatura maksymalna 2 st. C. Wiatr słaby, wzmagający się do umiarkowanego i wieczorem porywistego, południowo-zachodni i południowy.

W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Początkowo opady deszczu. Temperatura minimalna około 2 st. C. Wiatr umiarkowany, okresami dość silny, nad ranem w porywach do 60 km/h, południowo-zachodni i zachodni.

JG, PAP

NaszDziennik.pl