logo
logo

Zdjęcie: Conal Gallagher/ Licencja: CC BY 2.0/ Flickr

Prognoza pogody

Sobota, 4 grudnia 2021 (08:12)

Aktualizacja: Sobota, 4 grudnia 2021 (10:23)

Z zachodu napływa chłodne powietrze polarne morskie. Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 992 hPa i będzie spadać.

Dziś zachmurzenie duże, na południowym wschodzie i wschodzie z większymi przejaśnieniami. Miejscami słabe opady śniegu, na Wybrzeżu i południowym zachodzie również deszczu ze śniegiem. Bez opadów jedynie na południowym wschodzie. Temperatura maksymalna od -1 st. C miejscami na północy do 3 st. C na południowym zachodzie oraz na Półwyspie Helskim; w obszarach podgórskich Karpat od -5 do 0 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, nad morzem okresami porywisty, na Przedgórzu Sudeckim w porywach do 60 km/h, południowy i południowo-wschodni. Na szczytach Tatr porywy wiatru do 80 km/h, w Sudetach do 90 km/h.

W nocy zachmurzenie duże, na południu z większymi przejaśnieniami. Miejscami opady śniegu. W obszarach podgórskich Karpat przyrost grubości pokrywy śnieżnej o mniej więcej 8 cm. Na południowym zachodzie gdzieniegdzie opady marznące powodujące gołoledź. Temperatura minimalna od -5 st. C na północnym wschodzie, około -1 st. C w centrum, do 0 st. C na zachodzie oraz do 1 st. C na Półwyspie Helskim; w obszarach podgórskich Karpat od -7 do -4 st. C. Miejscami spadek temperatury poniżej 0 st. C będzie powodował zamarzanie mokrych nawierzchni dróg i chodników. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-wschodni i południowy, na zachodzie skręcający na kierunki wschodnie. W Tatrach porywy wiatru do 80 km/h, powodujące zawieje i zamiecie śnieżne.

Jutro zachmurzenie duże, lokalnie z większymi przejaśnieniami. Miejscami opady śniegu i deszczu ze śniegiem, a na południowym zachodzie także deszczu. Temperatura maksymalna od -2 st. C na północnym wschodzie, około 1 st. C w centrum, do 3 st. C na zachodzie i Półwyspie Helskim. Wiatr słaby, nad morzem umiarkowany, w porywach do 60 km/h, z kierunków zmieniających się.

JG, PAP

NaszDziennik.pl