logo
logo

Zdjęcie: Susanne Nilsson/ Licencja: CC BY-SA 2.0/ Flickr

Prognoza pogody

Niedziela, 5 grudnia 2021 (08:27)

Aktualizacja: Niedziela, 5 grudnia 2021 (10:28)

W całym kraju w niedzielę od rana zachmurzenie będzie duże z opadami śniegu. Zimno, od -2 st. C. na Podlasiu do 4 st. C. na Dolnym Śląsku – powiedział PAP dyżurny synoptyk Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej Jakub Gawron.

Niedziela będzie typowo grudniowa: pochmurna i z opadami śniegu. – Na południu kraju może padać deszcz ze śniegiem, a lokalnie, na południowym zachodzie, deszcz – zapowiedział Gawron, dodając, że opady śniegu w całej Polsce będą słabe.

– Przyrost pokrywy śnieżnej do 5 cm miejscami na wschodzie i na północnym zachodzie kraju – podał. Synoptyk przypomniał, że na północy rano może jeszcze być mglisto.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 990 hPa i będzie rosnąć.

W nocy zachmurzenie będzie duże. Miejscami opady śniegu, na Wybrzeżu początkowo także deszczu ze śniegiem. Na południowym wschodzie przyrost pokrywy śnieżnej o około 5 cm. Temperatura minimalna od -6 st. C na północnym wschodzie, -3 st. C, 0 st. C na przeważającym obszarze, do 1 st. C lokalnie nad morzem. Wiatr słaby, nad morzem umiarkowany, okresami porywisty, w północnej połowie kraju wschodni, skręcający na północny, na pozostałym obszarze wiatr zmienny, z przewagą kierunków północnych.

Jutro zachmurzenie duże, na zachodzie z większymi przejaśnieniami. Miejscami opady śniegu, na wschodzie okresami o natężeniu umiarkowanym. Na wschodzie przyrost pokrywy śnieżnej o około 5 cm, w Bieszczadach o 10 cm. Temperatura maksymalna od -4 st. C na północnym wschodzie do 1 st. C na zachodzie i 2 st. C lokalnie na zachodnim wybrzeżu. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków północnych.

JG, PAP

NaszDziennik.pl