logo
logo

Zdjęcie: Kenny/ Licencja: CC BY 2.0/ Flickr

Prognoza pogody

Poniedziałek, 6 grudnia 2021 (07:13)

Aktualizacja: Poniedziałek, 6 grudnia 2021 (09:12)

Polska jest na skraju niżu z ośrodkami nad Półwyspem Apenińskim i Bałkańskim w powietrzu polarnym morskim.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 998 hPa i będzie rosło.

Dziś będzie zachmurzenie całkowite i duże, na północy większe przejaśnienia. Miejscami opady śniegu, na południowym wschodzie także deszczu ze śniegiem. Prognozowany przyrost grubości pokrywy śnieżnej od 5 do 8 cm w Karpatach i do 5 cm w Sudetach oraz miejscami na Podlasiu. Temperatura maksymalna od -3 st. C do 2 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, na wschodnim Wybrzeżu porywisty, z kierunków północnych.

W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Miejscami, zwłaszcza w południowej połowie kraju, opady śniegu. Prognozowany przyrost grubości pokrywy śnieżnej o około 5 cm na południu kraju. Temperatura minimalna na północy i w rejonach podgórskich od -9 do -4 st. C, na pozostałym obszarze i na Wybrzeżu od -3 do 0 st. C. Wiatr słaby, z kierunków północnych, tylko na Wybrzeżu i Pomorzu umiarkowany, południowo-wschodni i wschodni.

Jutro na południu kraju zachmurzenie umiarkowane i duże i tu przelotne opady śniegu. Na pozostałym obszarze zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i na wschodzie oraz w centrum opady śniegu. Prognozowany przyrost grubości pokrywy śnieżnej o około 5 cm w Karpatach. Temperatura maksymalna od -6 st. C na północnym wschodzie i w rejonach podgórskich Karpat, około -2 st. C w centrum, do 1 st. C miejscami na południu. Wiatr słaby i umiarkowany, na wschodzie z kierunków północnych, na zachodzie południowo-wschodni i wschodni.

JG, PAP

NaszDziennik.pl