logo
logo

Zdjęcie: Richard Gillin/ Licencja: CC BY-SA 2.0/ Flickr

Prognoza pogody

Piątek, 28 stycznia 2022 (07:17)

Aktualizacja: Piątek, 28 stycznia 2022 (09:17)

Ciśnienie w południe, w Warszawie, wyniesie 997 hPa i będzie rosnąć.

Dziś zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, na zachodzie możliwe przejściowe rozpogodzenia. Przelotne opady deszczu ze śniegiem i śniegu. Początkowo na południu i w centrum możliwe krótkotrwałe burze i krupa śnieżna. Prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej w Sudetach o 5 cm, w Karpatach o 20 cm i tam opady okresami o natężeniu umiarkowanym i silnym. W trakcie opadów śniegu widzialność okresami ograniczona do 500 metrów.

Temperatura maksymalna od 1 st. C na wschodzie do 5 st. C na północnym zachodzie. Wiatr umiarkowany i dość silny, nad morzem także silny od 30 km/h do 45 km/h, porywisty, po południu stopniowo słabnący, północno-zachodni i zachodni. Porywy wiatru do 70 km/h, na południu początkowo do 90 km/h, w Karpatach do 100 km/h, a w Sudetach do 140 km/h. Miejscami zawieje i zamiecie śnieżne.

W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i przejściowymi rozpogodzeniami, w drugiej połowie nocy na zachodzie wzrastające do całkowitego. Miejscami opady śniegu, we wschodniej połowie kraju początkowo, na zachodzie w drugiej połowie nocy. Na krańcach zachodnich możliwy też deszcz ze śniegiem. Spadek temperatury poniżej 0 st. C będzie miejscami powodować oblodzenie dróg i chodników. Wiatr słaby i umiarkowany, okresami porywisty, na wschodzie w porywach do 55 km/h, z kierunków zachodnich. Wysoko w górach porywy wiatru do 70 km/h oraz zamiecie i zawieje śnieżne.

Jutro zachmurzenie całkowite z przejaśnieniami, tylko na południowym wschodzie początkowo małe i umiarkowane. Przemieszczające się z północnego zachodu na wschód opady śniegu i deszczu ze śniegiem, przechodzące w zachodniej połowie kraju w deszcz. Na południu i w centrum możliwe przejściowo opady marznącego deszczu powodującego gołoledź. Na zachodzie okresami o natężeniu umiarkowanym i tam prognozowana suma do 10 mm. W północno-wschodniej części Polski przejściowy przyrost pokrywy śnieżnej o 5 cm do 7 cm. Temperatura maksymalna od -1 st. C na wschodzie, około 2 st. C w centrum, do 8 st. C na północnym zachodzie. Porywy wiatru do 65 km/h, wieczorem na zachodzie do 75 km/h, nad morzem do 80 km/h, a w górach do 90 km/h. Miejscami zawieje i zamiecie śnieżne.

JG, PAP

NaszDziennik.pl