logo
logo

Zdjęcie: Marcin Moga/ Licencja: CC BY 2.0/ Flickr

Prognoza pogody

Czwartek, 19 maja 2022 (07:10)

Aktualizacja: Czwartek, 19 maja 2022 (09:05)

W czwartek przez cały dzień będzie pogodnie, ciepło i bez opadów deszczu – powiedział dyżurny synoptyk Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej Michał Ogrodnik. Najcieplej będzie na zachodzie kraju, gdzie termometry pokażą do 27 st. C.

– Czwartek będzie najładniejszym i najcieplejszym dniem w tym tygodniu. W najcieplejszym momencie dnia w całej Polsce temperatura maksymalna przekroczy 20 st. C – podkreślił synoptyk.

Najchłodniej będzie na Podhalu 19 st. C, na Helu i w Suwałkach termometry pokażą 21 st. C, w centrum około 24 st. C. Najcieplej będzie na zachodzie do 27 st. C.

– Przez cały dzień będzie bardzo słonecznie. Bezchmurnym niebem będą mogli cieszyć się mieszkańcy południa Polski, jednak im dalej na północ, to chmur zacznie przybywać – powiedział.

– W centralnej części kraju zachmurzenie będzie małe, tylko na Pomorzu umiarkowane. – Czwartek to kolejny dzień bez opadów deszczu, co z jednej strony jest plusem, ale z drugiej strony susza hydrologiczna daje się we znaki – dodał.

Wiatr będzie słaby, umiarkowany z południowego zachodu. – Ten słaby wiatr spowoduje, że temperatura odczuwalna będzie jeszcze wyższa niż ta, którą pokaże termometr. Wieczór też będzie ciepły, ale już noc z czwartku na piątek na zachodzie przyniesie opady deszczu – podsumował.

APW, PAP

NaszDziennik.pl