logo
logo
zdjęcie

Zdjęcie: Tomasz Gzell/ PAP

Warszawa: Ruszyło Centrum pomocy dla Ukraińców

Czwartek, 19 maja 2022 (13:23)

Aktualizacja: Czwartek, 19 maja 2022 (13:45)

Wsparcie psychologiczne, kursy językowe i pomoc w zakresie pośrednictwa pracy oferuje Ukraińcom otwarte dziś w Warszawie Centrum Pomocy.

To efekt współpracy Caritas Polska i Alior Banku, który udostępnił przestrzeń o powierzchni blisko 4 tys. metrów kwadratowych. Na dwóch kondygnacjach budynku przy ul. Towarowej 25a działać będzie Caritas Polska i należące do organizacji Centrum Pomocy Migrantom i Uchodźcom. Ośrodek będzie czynny 5 dni w tygodniu w godz. 8.00-17.00.

Dyrektor Caritas Polska ks. Marcin Iżycki zwrócił uwagę, że dobra lokalizacja i duża powierzchnia nowej siedziby Centrum Pomocy Migrantom i Uchodźcom umożliwią organizowanie wsparcia na skalę odpowiadającą obecnym potrzebom. – Jestem przekonany, że to miejsce szybko stanie się ważnym punktem na mapie pomocowych przedsięwzięć realizowanych w Warszawie – powiedział ks. Iżycki.

Dyrektor Caritas Polska zaznaczył, że od początku kryzysu spowodowanego rosyjską agresją na Ukrainę Caritas wspiera uchodźców z tego kraju: organizuje pomoc na granicy, przyjmuje ich w swoich ośrodkach, wysyła transporty humanitarne do wielu ukraińskich miast i regionów.

– Otwieramy też centra pomocy migrantom i uchodźcom, tworzone na wzór struktury działającej przy Caritas Polska w Warszawie. One zajmują się kompleksową pomocą dla naszych ukraińskich przyjaciół, którzy szukają schronienia w Polsce. Podobne placówki zostały otwarte m.in. w Białymstoku, Częstochowie, Katowicach, Wrocławiu i Zamościu. W sumie działa ich ok. 20, a ta warszawska właśnie zyskuje nową siedzibę – podsumował dyrektor Caritas Polska.

Centrum Pomocy zlokalizowane przy ul. Towarowej będzie czynne 5 dni w tygodniu w godz. 8.00-17.00. Szczegółowe informacje o jego działalności dostępne są na stronie caritas.pl.

APW, KAI

NaszDziennik.pl