logo
logo
zdjęcie

Zdjęcie: Marcin Obara/ PAP

Zastrzeżenia zminimalizowane

Środa, 25 maja 2022 (15:52)

Aktualizacja: Środa, 25 maja 2022 (17:20)

Cieszę się, że Kancelaria Prezydenta i PiS zrozumiały istotę naszych zastrzeżeń do nowelizacji przepisów o SN; jako koalicja Zjednoczonej Prawicy jesteśmy odpowiedzialni za nasze państwo – powiedział w środę wiceminister sprawiedliwości Sebastian Kaleta.

Sejm przeprowadził w środę po południu drugie czytanie projektu nowelizacji przepisów o Sądzie Najwyższym.

– Ministerstwo Sprawiedliwości, jak i Solidarna Polska wskazywaliśmy na istotne zastrzeżenia, które znalazły się w pierwotnej wersji projektu, zastrzeżenia o charakterze ustrojowym i w zakresie sprawności rozpatrywania spraw przez sądy – przypomniał wiceminister Kaleta podczas sejmowej debaty, odpowiadając na pytania posłów i krytykę opozycji.

– W toku bardzo intensywnych rozmów – wszyscy państwo widzieli, że temu towarzyszyły emocje, bo są to sprawy dla nas ważne, fundamentalne, suwerenność naszego państwa nie jest teatrem politycznym, to realna troska, która towarzyszy wszystkim w Zjednoczonej Prawicy – udało się wypracować takie rozwiązania, które komisja przyjęła i które nasze zastrzeżenia minimalizują – mówił wiceminister.

– Cieszę się i dziękuję, że Kancelaria Prezydenta i PiS zrozumieli istotę niektórych naszych zastrzeżeń – podkreślił Kaleta.

Poprawki PiS, Solidarnej Polski oraz szereg poprawek klubów i kół opozycji musi jeszcze zaopiniować sejmowa Komisja Sprawiedliwości i Praw Człowieka. Jej posiedzenie zaplanowano jeszcze na środę na godz. 19.00.

APW, PAP

NaszDziennik.pl