logo
logo

Zdjęcie: Kansasphoto/ Licencja: CC BY 2.0/ Flickr

Prognoza pogody

Czwartek, 30 czerwca 2022 (07:12)

Aktualizacja: Czwartek, 30 czerwca 2022 (09:14)

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1001 hPa i będzie spadać.

Dziś w kraju zachmurzenie umiarkowane i duże, na wschodzie gdzieniegdzie małe. Przelotne opady deszczu oraz burze, miejscami z gradem. Najgroźniejsze zjawiska wystąpią w pasie od woj. pomorskiego i zachodu woj. warmińsko-mazurskiego po Śląsk, tutaj prognozowane opady w czasie burz do 30 mm, lokalnie do 40 mm. Temperatura maksymalna od 25 st. C na Nizinie Szczecińskiej do 33 st. C w centrum i 37 st. C na południowym wschodzie, nad morzem od 20 do 24 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków wschodnich. W czasie burz porywy wiatru do 90 km/h.

W nocy zachmurzenie duże z rozpogodzeniami. Przelotne opady deszczu oraz burze, miejscami z gradem. Najgroźniejsze zjawiska wystąpią w pasie od Zatoki Gdańskiej po Dolny Śląsk, tutaj prognozowane opady w czasie burz do 20 mm, lokalnie do 30 mm. Temperatura minimalna od 16 st. C na Pomorzu Zachodnim do 22 st. C na Podkarpaciu. Wiatr słaby, z kierunków wschodnich. W czasie burz porywy wiatru do 80 km/h.

Jutro zachmurzenie umiarkowane i duże. Przelotne opady deszczu oraz burze, miejscami z gradem. Najgroźniejsze zjawiska wystąpią w pasie od Pomorza i zachodu woj. warmińsko-mazurskiego po Śląsk i Małopolskę. Prognozowane opady w czasie burz do 40 mm, lokalnie do 50 mm. Temperatura maksymalna od 28 st. C na zachodzie do 34 st. C w centrum i 37 st. C na południowym wschodzie, nad morzem około 25 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, głównie z kierunków południowych, na zachodzie skręcający na zachodni, nad morzem północny. W czasie burz porywy wiatru do 90 km/h.

JG, PAP

NaszDziennik.pl