logo
logo

Zdjęcie: Tom Long/ Licencja: CC BY-SA 2.0/ Flickr

Prognoza pogody

Środa, 10 sierpnia 2022 (07:20)

Aktualizacja: Środa, 10 sierpnia 2022 (09:16)

W środę przeważnie pogodnie i ciepło, w ciągu dnia będą się jednak rozwijały chmury, miejscami zachmurzenie będzie umiarkowane. Na wschodzie przelotny deszcz, na południowym wschodzie możliwe burze – powiedziała PAP synoptyk IMGW Małgorzata Tomczuk.

– Rano pogodnie w całym kraju. Bez groźnych zjawisk atmosferycznych – przekazała PAP synoptyk. – Burze, które po południu rozwiną się na południowym wschodzie, mogą się utrzymać do wieczora – dodała.

Prognoza synoptyczna Małgorzaty Tomczuk z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej zakłada, że w środę temperatura maksymalna będzie się wahać od 19 stopni Celsjusza na Podhalu, 24-26 stopni w centrum kraju do 29 stopni na zachodzie.

IMGW prognozuje, że noc będzie pogodna – w drugiej połowie lokalnie mogą wystąpić mgły, które będą ograniczały widzialność do 500 metrów.

Temperatura minimalna w nocy wyniesie 9 stopni Celsjusza na Pomorzu i w Karpatach, na Suwalszczyźnie 10 stopni, w centrum 13-14 stopni, a na krańcach zachodnich sięgnie 15 stopni Celsjusza. Wiatr słaby, z kierunków wschodnich.

JG, PAP

NaszDziennik.pl