logo
logo

Zdjęcie: Mateusz Matuszak/ Nasz Dziennik

Prognoza pogody

Poniedziałek, 26 września 2022 (08:15)

Aktualizacja: Poniedziałek, 26 września 2022 (08:20)

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 993 hPa i będzie powoli spadać.

Dziś prognozowane jest zachmurzenie umiarkowane i duże. Przelotne opady deszczu, lokalnie możliwe słabe burze. Wysoko w Tatrach opady deszczu ze śniegiem. Prognozowana wysokość opadów deszczu do ok. 10 mm miejscami na południu kraju. Temperatura maksymalna od 13 st. C do 17 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, tylko w rejonach podgórskich okresami umiarkowany i porywisty, przeważnie południowy i południowo-zachodni. W czasie burz wiatr porywisty.

W nocy z poniedziałku na wtorek zachmurzenie umiarkowane i duże. Początkowo lokalnie przelotne opady deszczu. Później miejscami mgła ograniczająca widzialność do 200 m, w centrum kraju lokalnie do 100 m. Temperatura minimalna od 6 st. C do 10 st. C, w rejonach podgórskich od 3 st. C do 5 st. C. Wiatr słaby, nad morzem i wysoko w górach okresami umiarkowany, południowy i południowo-wschodni.

Jutro zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami na południowym wschodzie kraju. Rano miejscami mgły ograniczające widzialność do 300 m. W ciągu dnia przelotne opady deszczu, na południowym wschodzie kraju możliwe burze. Temperatura maksymalna od 13 st. C do 17 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków południowych. W czasie burz wiatr porywisty.

JG, PAP

NaszDziennik.pl