logo
logo

Pod
patronatem „Naszego Dziennika”

Zdjęcie: Fundacja „Czardasz” / Inne

Międzynarodowy Festiwal Operetkowo-Musicalowy

Sobota, 26 listopada 2022 (17:59)

Aktualizacja: Sobota, 26 listopada 2022 (19:32)

W Krakowie trwa jubileuszowa edycja Międzynarodowego Festiwalu Operetkowo-Musicalowego organizowanego przez Fundację Pomocy Artystom Polskim „Czardasz”.

W latach 2004-2020 nosił on imię legendy krakowskiej operetki Iwony Borowickiej, zachowując jednocześnie ciągłość z poprzednimi edycjami w odstępach dwuletnich.

– Artystka stworzyła wiele wyjątkowych i wzorcowych kreacji. Cieszyła się ogromnym uznaniem publiczności i krytyków, a także kolejnych pokoleń polskich śpiewaków operetkowych. Dlatego z inicjatywy, którą przed laty podjęłam wspólnie z nieżyjącym już redaktorem Jackiem Chodorowskim, zrodził się Konkurs Operetkowo-
-Musicalowy właśnie jej imienia – mówi „Naszemu Dziennikowi” prezes Fundacji „Czardasz” Ewa Warta-
-Śmietana.

Dodała, że od bieżącego roku zmieniono jego nazwę na Międzynarodowy Festiwal Operetkowo-Musicalowy pod honorowym patronatem światowej sławy tenora, legendy scen operowych i operetkowych Wiesława Ochmana. Jest on od wielu lat związany z tym festiwalem, pełniąc funkcję przewodniczącego jury. Laureatów zapraszał do udziału w licznych wydarzeniach artystycznych z jego udziałem w całej Polsce i poza jej granicami. A tegoroczna edycja jest także uczczeniem jego 85. urodzin.

Przesłuchania konkursowe trwały w dniach 23-25 bm., a koncert galowy, podczas którego poznamy laureatów festiwalu, odbędzie się 27 bm. w  Filharmonii Krakowskiej.

Marek Zygmunt

NaszDziennik.pl