logo
logo

Zdjęcie: Robert Sobkowicz/ Nasz Dziennik

Minister Jacek Sasin do Rodziny Radia Maryja

Sobota, 3 grudnia 2022 (17:51)

Aktualizacja: Sobota, 3 grudnia 2022 (18:06)

Jesteście solą polskiej ziemi – powiedział w sobotę w Toruniu wicepremier, minister aktywów państwowych Jacek Sasin, zwracając się do uczestników 31-lecia Radia Maryja. Dziękował za to, że obronili oni Polskę przed laicyzacją, pozbawieniem korzeni, kultury i wiary.

„Jesteście solą polskiej ziemi” – powiedział Sasin do kilku tysięcy uczestników odchodów 31-lecia powstania rozgłośni prowadzonej przez ojców redemptorystów.

„Dziękuję za to, że obroniliście Polskę. Te ponad 30 lat waszej modlitwy, miłości do Ojczyzny, waszego zaangażowania obroniło Polskę przed laicyzacją, przed pozbawieniem naszych korzeni, naszej kultury, naszej wiary, naszej historii, dumy z tego, jakim jesteśmy Narodem. Za to wam dziękuję” – mówił wicepremier.

Podkreślił, że „wielkie dzieła realizowane przez ojców redemptorystów” nie mogłyby powstać, gdyby nie ofiarność i hojność słuchaczy Rodziny Radia Maryja.

„Każde wielkie dzieło potrzebuje inicjatora, więc szczególne podziękowania kieruję do o. Tadeusza Rydzyka. Ojcze Dyrektorze, może być ojciec dzisiaj dumny z tego dzieła, które udało się zbudować” – powiedział Sasin.

APW, PAP

NaszDziennik.pl