logo
logo
zdjęcie

Zdjęcie: Marek Borawski/ Nasz Dziennik

Prognoza pogody

Sobota, 1 kwietnia 2023 (08:21)

Aktualizacja: Sobota, 1 kwietnia 2023 (10:14)

Synoptycy prognozują dla Polski od godz. 12.00 do godz. 20.00 w sobotę zachmurzenie duże i opady deszczu. Wysoko w górach i gdzieniegdzie na Pomorzu także deszczu ze śniegiem i śniegu. Miejscami burze, głównie na południu.

Prognozowana suma opadów do 10 mm. W Tatrach przyrost pokrywy śnieżnej o 5 cm.

Temperatura maksymalna od 4-6 st. C na Wybrzeżu i Pomorzu, około 10 st. w centrum, do 13 st. na południu i południowym wschodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, na Wybrzeżu dość silny i silny, do 45 km/h, na zachodnim Wybrzeżu w porywach do 80 km/h, w południowej połowie kraju zachodni, w północnej połowie północny i północno-wschodni. W czasie burz i w Tatrach porywy wiatru do 60 km/h.

Według IMGW prognoza orientacyjna dla Polski od godz. 20.00 w sobotę do godz. 20.00 w niedzielę zakłada w nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami na północnym zachodzie. Na południowym wschodzie przelotne opady deszczu, na pozostałym obszarze opady deszczu, deszczu ze śniegiem i śniegu. W Tatrach przyrost pokrywy śnieżnej o 5 cm.

Jutro w dzień zachmurzenie duże. Na północnym zachodzie większe przejaśnienia. Przelotne opady deszczu, deszczu ze śniegiem i śniegu. Prognozowana suma opadów do 10 mm na południu i w centrum i do 15 mm w Sudetach. W Sudetach i Tatrach prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej o 10 cm.

Temperatura maksymalna na przeważającym obszarze kraju od 2 do 7 st. C, cieplej tylko na południowym wschodzie: od 8 do 11 st. C.

JG, PAP

NaszDziennik.pl