logo
logo
zdjęcie

Zdjęcie: Paweł Supernak/ PAP

Produkcja ważnych elementów systemów rakietowych w Zielonce

Czwartek, 21 września 2023 (15:09)

Aktualizacja: Czwartek, 21 września 2023 (15:15)

Aby Polska była bezpieczna, wojsko polskie musi być silne, liczne i uzbrojone w nowoczesną broń – powiedział szef MON Mariusz Błaszczak w Wojskowych Zakładach Elektronicznych w Zielonce.

Szef MON Mariusz Błaszczak odwiedził dziś Wojskowe Zakłady Elektroniczne w podwarszawskiej Zielonce. Zakłady te zajmują się m.in. produkcją, modernizacją i remontami sprzętu rozpoznania i walki elektronicznej oraz sprzętu obrony przeciwlotniczej.

Mariusz Błaszczak podkreślał, że aby Polska była bezpieczna, „Wojsko Polskie musi być silne, musi być liczne i uzbrojone w nowoczesną broń”.

Mówił, że pod wpływem między innymi jego starań produkcja ważnych elementów systemów rakietowych odbywa się właśnie w Zielonce. Ocenił, że to dobra wiadomość dla Wojskowych Zakładów Elektronicznych.

Minister podkreślał, że był czas, kiedy zmniejszano liczbę pracowników tego zakładu, wskazywał, że obecnie nie ma o tym mowy. Minister zaznaczał, że podwarszawski rynek pracy „nie jest łatwy” i wymaga pracowników o wysokich kompetencjach. Stwierdził, że takie wysokie kompetencje mają pracownicy zakładów w Zielonce. 

EKO, PAP

NaszDziennik.pl