logo
logo

Dziś w
„Naszym
Dzienniku”

Zdjęcie: Robert Sobkowicz/ Nasz Dziennik

Pułapki praworządności

Wtorek, 5 marca 2024 (00:17)

Aktualizacja: Wtorek, 5 marca 2024 (08:05)

„Kryzys praworządności i wymiar sprawiedliwości – co dalej?” – to temat konferencji naukowej, która odbędzie się w najbliższą sobotę (9 marca) w Akademii Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu.

Na sympozjum zapraszają Ogólnopolskie Zrzeszenie Sędziów „Sędziowie RP” z Krakowa i Akademia Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu. W ramach konferencji odbędą się cztery sesje, podczas których zostaną poruszone kwestie praworządności w kontekście praktyki ustrojowej państwa, zakresu kompetencji instytucji unijnych, statusu sędziego oraz ochrony wolności religijnej.

Ogólnopolskie Zrzeszenie Sędziów „Sędziowie RP” podkreśla, że chce tworzyć „dobry przykład dyskusji merytorycznej” w sytuacji, gdzie w przestrzeni publicznej funkcjonuje wiele przekłamań. „Mamy wolę, aby służyć jak najlepiej naszemu Narodowi Polskiemu, który potrzebuje sprawnych i sprawiedliwych sądów, w których każdy będzie czuł się równy wobec prawa i w którym orzekać będą osoby w pełni realizujące zasadę apolityczności sędziowskiej. Tylko takie sądy i tacy sędziowie mogą budować autorytet wymiaru sprawiedliwości, którego dzisiaj wszyscy bardzo potrzebujemy” – stwierdzają.

 

Drogi Czytelniku,

cały artykuł jest dostępny w wersji elektronicznej „Naszego Dziennika”.

Zapraszamy do zakupu w sklepie elektronicznym

APW, ZB, „Nasz Dziennik"

Nasz Dziennik