logo
logo
zdjęcie

Zdjęcie: Robert Sobkowicz/ PAP

Jarosław Kaczyński o wyborach korespondencyjnych

Piątek, 24 maja 2024 (12:32)

Aktualizacja: Piątek, 24 maja 2024 (15:17)

Prezes PiS Jarosław Kaczyński zeznawał dzisiaj na posiedzeniu komisji ds. wyborów korespondencyjnych.

Szef komisji Dariusz Joński z KO pytał Jarosława Kaczyńskiego o to, jaką rolę w przygotowaniach wyborów korespondencyjnych odegrała ówczesna marszałek Sejmu Elżbieta Witek.

„Ja muszę jednak stwierdzić, że faktycznie ta komisja działa na zasadzie, którą łagodnie mówiąc, można określić jako paradoksalną. To znaczy pełną stuprocentową winę za to, że te wybory się nie odbyły, ponosi Platforma Obywatelska i przedstawiciele partii, która dzisiaj rządzi, która tutaj stanowi większość” – podkreślił szef PiS.

Dopytywany o rolę marszałek Witek, Kaczyński powiedział, że decyzja została podjęta w sytuacji, „w której mieliśmy do czynienia już z bardzo poważnym zagrożeniem życia i zdrowia obywateli, jednocześnie bezwzględnym obowiązkiem konstytucyjnym przeprowadzenia wyborów” – zaznaczył prezes PiS.

I – jak dodał – „w pewnym momencie doszły do mnie informacje o tym, że w kilku krajach, np. w Bawarii, przeprowadzono wybory korespondencyjne, i w tej sytuacji sam – nie ukrywam – doszedłem do wniosku, i inni też do tego wniosku doszli, że to jest dobre rozwiązania także dla Polski” – powiedział Jarosław Kaczyński. 

AB, PAP

NaszDziennik.pl