logo
logo

Zdjęcie: Marek Borawski, KPRP/ Inne

Spotkanie z protestującymi rolnikami

Poniedziałek, 27 maja 2024 (11:46)

Aktualizacja: Poniedziałek, 27 maja 2024 (12:00)

Prezydent Andrzej Duda spotkał się w poniedziałek przed południem w Pałacu Prezydenckim z przedstawicielami Związku Rolniczego „Orka”.

Wojciech Kolarski w poniedziałek rano powiedział w jednym z programów radiowych, że spotkanie jest efektem rozmowy prezydenta z protestującymi rolnikami, do której doszło w minioną środę. Andrzej Duda przybył wówczas do Sejmu, aby wysłuchać informacji wicepremiera, szefa MON Władysława Kosiniaka-Kamysza na temat stanu bezpieczeństwa państwa.

„Prezydent kiedy był w Sejmie i wysłuchiwał wystąpienia ministra obrony spotkał się również z protestującymi [rolnikami], okazał im szacunek i protest został przerwany. Prezydent też zaprosił protestujących do Pałacu; drzwi do Pałacu są zawsze otwarte dla tych, którzy potrzebują wsparcia i pomocy” – dodał Wojciech Kolarski.

9 maja grupa 11 rolników rozpoczęła protest w Sejmie, domagając się rozmowy z premierem Donaldem Tuskiem o unijnym Zielonym Ładzie. Do Sejmu weszli na przepustki zgłoszone przez Konfederację i PiS. W środę 22 maja opuścili budynek Sejmu po rozmowie z Andrzejem Dudą, który zaprosił ich na spotkanie. 

AB, PAP

NaszDziennik.pl