logo
logo
zdjęcie

Zdjęcie: Marcin Obara/ PAP

XVI edycja Konkursu „Pracodawca Przyjazny Pracownikom”

Wtorek, 18 czerwca 2024 (13:19)

Aktualizacja: Wtorek, 18 czerwca 2024 (13:28)

„Pracodawca Przyjazny Pracownikom” to nagroda za wzorcowe przestrzeganie prawa pracy, za stwarzanie takich warunków w zakładzie, że pracownik ma poczucie, że to jest jego miejsce, w którym czuje się dobrze – powiedział prezydent Andrzej Duda podczas wręczenia statuetek w XVI edycji konkursu.

Podczas uroczystości wręczenia statuetek i certyfikatów w XVI edycji Konkursu „Pracodawca Przyjazny Pracownikom”, która odbyła się we wtorek w Warszawie, prezydent podkreślił, że żadne państwo nie rozwinie się na niewolniczej pracy społeczeństwa.

„Państwo może się rzeczywiście rozwinąć tylko i wyłącznie na realizacji dobra wspólnego przez wszystkich, z głębokim poczuciem tego, że przyczyniają się swoją pracą nie tylko do utrzymania własnej rodziny, ale także do budowania wielkiej wspólnoty” – mówił.

Według prezydenta Andrzeja Dudy także pracodawcy potrzebują świadomości, że nie tylko budują zysk i zamożność firmy, ale że pracownicy są ze swojej pracy zadowoleni. „Będą wtedy pracowali wydajniej, będą pracowali lepiej. Ludzie mają pracować bezpieczniej, w godnych warunkach, żeby chętnie przychodzili do pracy, a nie budzili się rano ze wstrząsem, że muszą znowu iść do roboty” – zaznaczył.

Zdaniem prezydenta przestrzeganie prawa i dialog między pracodawcą i pracownikiem to podstawa społecznej gospodarki rynkowej.

„Ta nagroda jest nagrodą za to wszystko: za [...] dobrze prowadzony dialog społeczny, za wzorcowo przestrzegane warunki bezpieczeństwa i higieny pracy, za wzorcowo przestrzegane warunki prawa pracy [...], za godne traktowanie pracowników w każdym calu, za stwarzanie takich warunków w zakładzie pracy, że pracownik przychodzi i ma poczucie, że to jest jego miejsce, w którym czuje się godnie i dobrze” – wyjaśnił.

 

APW, PAP

NaszDziennik.pl