logo

Premier: Polskie rolnictwo powinno dominować w Europie

Piątek, 16 lipca 2021 (11:46)
Aktualizacja: Piątek, 16 lipca 2021 (11:50)

Rząd Prawa i Sprawiedliwości zrobi wszystko, żeby polskie rolnictwo dominowało w Europie – zadeklarował dzisiaj premier Mateusz Morawiecki. Wskazywał, że w Polskim Ładzie znajduje się wiele propozycji dla polskiej wsi.

„Ponad 2/3 Polaków, kupując żywność, sprawdza, czy to żywność polska. Jak jest polska, to znaczy, że jest najzdrowsza i najsmaczniejsza. Jesteśmy dumni z rodzimego rolnictwa i dlatego Polski Ład ma wiele propozycji dla polskiej wsi” – napisał premier Morawiecki na Facebooku.

„Rząd PiS zrobi wszystko, żeby polskie rolnictwo dominowało w Europie” – zapewnił.

Szef rządu podczas niedawnej wizyty w Marianowie Brodowskim (Wielkopolska) zapowiadał bardzo wiele nowych rozwiązań dla polskich rolników, które mają być w najbliższym czasie prezentowane i wdrażane.

Jak wyjaśnił, rolnicy będą mieli możliwość sprzedaży swoich produktów nie tylko w miejscu zamieszkania, ale na terenie całej Polski. Do 100 tys. zł taka sprzedaż będzie nieopodatkowana, na – jak zapewnił Morawiecki – bardzo preferencyjnych warunkach.

Wśród wdrażanych w ramach Polskiego Ładu rozwiązań dla rolników mają się znaleźć także te związane z ubezpieczeniami działalności rolniczej. Szef rządu wyjaśnił, że mają one pomóc gospodarzom chronić się przed skutkami klęsk żywiołowych. Zadeklarował też, że jego rząd zrobi wszystko, żeby te wielkie pieniądze […] z budżetu polskiego państwa i wynegocjowane w Unii Europejskiej przeznaczyć na podniesienie efektywności polskiego rolnictwa”.

AB, PAP