logo

Dodatkowe 10 mln zł na program „Poznaj Polskę”

Czwartek, 16 września 2021 (21:52)
Aktualizacja: Piątek, 17 września 2021 (09:13)

Wyasygnowaliśmy dodatkowe blisko 10 mln zł na dofinansowanie wyjazdów szkolnych w ramach programu „Poznaj Polskę”; czekamy na zgłoszenia – poinformował w czwartek minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek.

„Poznaj Polskę” to program, w ramach którego szkoły mogą otrzymać środki na dofinansowanie wyjazdu do znajdujących się w Polsce muzeów, miejsc pamięci, obiektów kultury, instytucji popularyzujących osiągnięcia nauki. Na jego realizację Ministerstwo Edukacji i Nauki przeznaczyło pierwotnie 15 mln zł. Wnioski o dofinansowanie wycieczek organy prowadzące szkoły mogły składać od poniedziałku 6 września.

– Zwiększamy limit do 25 mln zł. Prosimy o kolejne zgłoszenia, bo mamy dodatkowe blisko 10 mln zł dla kolejnych kilkudziesięciu tysięcy uczniów. Czekamy na zgłoszenia – powiedział minister.

Wyraził wdzięczność wszystkim dyrektorom szkół i nauczycielom za zainteresowanie wycieczkami szkolnymi.

– To będzie odbudowywało naszą wspólnotę szkolną i więzi pomiędzy uczniami, a także kontakty miedzy uczniami a nauczycielami. To się robi najlepiej na wycieczkach – powiedział Czarnek.

Wskazał, że w ciągu pierwszych pięciu dni składania wniosków zarejestrowano „ogrom zgłoszeń, które wyczerpały limit”. – W sumie dotyczy to dzisiaj blisko 100 tys. uczniów, którzy w ramach 15 mln zł już się udają i będą się udawali na wycieczki do punktów edukacyjnych – podkreślił.

APW, PAP