logo

Żaryn: 2-3 osoby, które do nas trafiły, budzą wątpliwości

Poniedziałek, 27 września 2021 (13:40)
Aktualizacja: Poniedziałek, 27 września 2021 (13:50)

Pokazaliśmy materiał, który świadczy o tym, że powiązania 2-3 osób, które trafiły do Polski, budzą nasze wątpliwości i pewien niepokój – powiedział rzecznik koordynatora służb specjalnych Stanisław Żaryn.

Podczas wspólnej konferencji prasowej szefów MSWiA i MON, rzecznik koordynatora służb specjalnych Stanisław Żaryn zaprezentował slajdy ze zdjęciami uzyskanymi z telefonów zatrzymanych nielegalnych migrantów.

Jak podkreślił, osoby, które zostały przedstawione na prezentacji, zostały zidentyfikowane jako te, które „posiadają niebezpieczne powiązania”. – Mowa o ludziach, którzy posiadają doświadczenie bojowe, posiadają umiejętność posługiwania się bronią i takie osoby poddawane są głębszej weryfikacji – zaznaczył rzecznik.

– Pokazaliśmy materiał, który świadczy o tym, że 2-3 z osób, które trafiły do nas, są to osoby, których powiązania na ten moment budzą nasze wątpliwości i pewien niepokój. Jak wskazaliśmy na początku prezentacji, są to osoby, które potrzebują zostać przebadane w głębokiej procedurze weryfikacyjnej – dodał.

JG, PAP